Buď s niekým, kto pre teba spraví týchto 5 vecí

Ach tie vzťahy. Nie sú jednoduché. Ťažko sa v nich vyznať a ťažko vo finále zostať bez psychickej ujmy. Pomôcť však môžu tieto základné kvality.

Buď s niekým, pri kom a s kým môžeš byť divná osoba.

Život je občas trochu šialený. Času je málo. Povinnosti sú únavné. Cestovanie do školy alebo práce je dlhé. Sociálne siete sú otravné.

Všetky tieto veci občas spôsobia, že sa cítime ako v časovej osmičke. Zrazu si uvedomíme to Facebookovanie, Instagramovanie a Youtubovanie a… počkať… to už je piatok?! Pre šťastný, naplnený a spokojný život potrebujeme spomaliť a porozhliadnuť sa. Žiť teraz, v tomto momente. Aby sme boli vďační za to, kde sme, čo máme a koho máme pri sebe.

Obzvlášť to platí, keď sme vo vzťahu, alebo aj keď sa s niekým vídame. Veľmi jednoducho sa rozptýlime a partnerovi alebo partnerke nedáme dostatok pozornosti a lásky, ktorú tak veľmi chcú, a ktorú si ako ľudia zaslúžia. A to môže rýchlo viesť k pocitu nedocenenia alebo samozrejmosti.

Preto sme dali dohromady krátky zoznam vecí, na ktoré by sa dobrý partner mal zamerať, aby posilnil vzťah:

Buď s niekým, kto je úprimný a lojálny.

Aj keď by zrovna úprimnosť a lojalita nemali byť vzácne kvality, tak sú. Jediná vec, ktorá spôsobuje podvádzanie je podvodník, a mali by sme chápať, že niekto, kto ťa podvedie, má v tejto dobe mnoho spôsobov, ktorými to môže zakryť.

Úprimnosť a lojalita. To sú tie hlavné kvality, ktoré tvoria základ akéhokoľvek vzťahu: Tvoria dôveru. Čiže dôvera sa musí vybudovať práve pravidelným prejavovaním týchto kvalít. Nedávaj tvoju dôveru niekomu, kto si ju nezaslúžil.

Buď s niekým, s kým sa cítiš komfortne.

Povedzme si na rovinu, si divný človek. Ja som tiež divný človek. Všetci máme nejaké detaily a unikátne kvality, ktoré skrývame pred svetom kvôli strachu zo súdenia. Verím, že je to prirodzené a nie je na tom nič zlé (akonáhle to niekomu neubližuje).

S tým sa dostávame k tomu, že tvoja polovička by mal byť niekto, komu môžeš s úplným komfortom vyjadriť tvoje tajomstvá a túžby. On alebo ona by mali vedieť a prijať veci, ktoré nikto iný na svete nevie. Tá pravá osoba sa nebude pokúšať opraviť všetky tvoje nedokonalosti, a všetky ich bude milovať rovnako – pretože tie nedokonalosti sú to, vďaka čomu si to TY.

Tento komfort prichádza vďaka tomu, že s partnerom môžete byť k sebe otvorení a úprimní. Tento komfort prináša otvorenosť bez strachu zo súdenia druhou osobou.

Buď s niekým, kto ťa miluje aj keď sa mu nepáčiš.

Ale áno, samozrejme sa ti človek, s ktorým si, musí PÁČIŤ. Niekedy je práve zapáčenie dôležitejšie než ľúbenie – ale nikto negarantuje, že sa ti bude páčiť vždy a stále. Môžete spolu nesúhlasiť, môžete sa pohádať, môžete mať iný pohľad na svet, môžete sa pohádať o rodine alebo o výchove vašich budúcich deťov.

Preto sú komunikácia a kompromis také dôležité. Preto je rozhodnutie niekoho ľúbiť každý deň také dôležité. Preto vzťahy nie sú dokonalé rozprávky (a preto niekedy zlyhávajú), pretože si vyžadujú prácu, ktorá nie je vždy zábavná.

Ale len kvôli tomu, že sa s niekým hádate, nesúhlasíte spolu alebo ste na seba nehnevaní, neznamená, že už tú osôbku neľúbiš. Ak máš svoj dom, a niečo sa v ňom pokazí, tak proste nepredáš celý dom. Opravíš čo je pokazené a ideš ďalej.

(Poznámka: Ak je ten tvoj dom úplná pohroma a horí zároveň pričom je zatopený a všade je pleseň a o chvíľu sa celý zrúti, tak na nič nečakaj a utekaj kade ľahšie. Určite nie je dobré donekonečna znášať toxicitu, negativitu a drámy vo vzťahu.)

Buď s niekým, kto ti venuje neprerušovanú pozornosť.

Pamätáš si príklad z úvodu článku o tom, akí sme všetci rozrušení a našu pozornosť kradnú napríklad sociálne siete?

Vzťah nie je o výbere osoby, s ktorou budete sedieť vedľa seba na gauči a budete so žiarov v tvári pozerať do svojich obrazoviek. Aj keď ambientné svetlo môže byť romantické, nie je to zrovna maják komunikácie medzi vami dvoma.

Buď s niekým, kto zabudne na existenciu svojho telefónu, keď je pri tebe. S niekým, kto chce úprimne vedieť, aký bol tvoj deň. S niekým, kto naozaj počúva, kto nepotrebuje vyrušenie, aby s tebou vydržal tráviť čas. S niekým, kto si užíva čas s tebou v tichosti rovnako, ako si užíva a miluje skúmanie hĺbky tvojej mysle počas rozprávania.

Buď s niekým, kto chápe, že osoba pred ním (ty) je oveľa dôležitejšia, než stovky ľudí na druhej strane obrazovky v jeho ruke.

Buď s niekým, kto si váži teba a tvoje pravé jadro.

V našej vizuálnej generácií sa všetko okresalo na vzhľad. Ťaháme prstom vpravo vľavo na našich zoznamkách, a na rozhodnutia nám stačia dve sekundy videnia niekoho tváre, a (možno) prečítanie si 40 slovného bia o nich. Chceme človeka, ktorý vyzerá najlepšie na našich selfičkach. Chceme osobu, ktorá nám pomôže vytvoriť imidž života, ktorý chceme žiť – pričom prehliadame človeka, ktorý by v skutočnosti mohol byť náš spoluhráč na ceste, ktorú chceme naozaj.

Buď s niekým, kto si váži tvoju vonkajšiu krásu, no zároveň chápe ten súvis s tvojim milujúcim a rýdzim srdcom. S niekým, kto chápe, že tvoja dokonalá pokožka bude mať vrásky a tvoje pekné vlasy budú raz riedke. Buď s niekým, kto rozumie, že nie fotky sú dôležité a dôležité sú práve tie spomienky, ktoré pri fotení vznikajú.

Buď s niekým, kto ťa skutočne miluje a prijíma ťa ako človeka, ktorým si dnes, pričom ťa podporuje na tvojej ceste stať sa tým človekom, o ktorom celý život snívaš.

Na tomto webe nie sú žiadne otravné blikajúce reklamy.

Tento článok prinášajú chalani zo SoapFreaks, ktorí vyrábajú prírodné slovenské mydlá a tuhý hydratačný krém. Venuj im kuknutie, aspoň ich instagramu a obdaruj svoju polovičku niečím naozaj kvalitným.

Článok vznikol prekladom, úpravou a prispôsobením na slovenské podmienky redakciou stryko.sk originálneho článku na GoodMenProject.com

Mohlo by ťa zaujímať: Príznaky stresu a ako sa zbaviť stresu, spánkový hormón melatonín, ako zaspať rýchlo do minúty, prírodné tabletky na sústredenie a učenie, ako napísať zavináč navždy to budeš vedieť.

Strýko

Strýko Libertarián je človek, ktorý ti so všetkým pomôže a poradí. Prináša informácie zo sveta a rád ti pomôže. Poradí ti s nudou, učením, prezradí zaujímavosti a dá ti možnosť zlepšiť svoj život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *