Buď s niekým, kto pre teba spraví týchto 5 vecí

Ach tie vzťahy. Nie sú jednoduché. Ťažko sa v nich vyznať a ťažko vo finále zostať bez psychickej ujmy. Pomôcť však môžu tieto základné kvality.

Buď s niekým, pri kom a s kým môžeš byť divná osoba.

Život je občas trochu šialený. Času je málo. Povinnosti nás unavujú. Cestovanie do školy alebo práce je dlhé. Sociálne nás otravujú.

Všetky tieto veci občas spôsobia, že sa cítime ako v časovej osmičke. Zrazu si uvedomíme to Facebookovanie, Instagramovanie a Youtubovanie a… počkať… to už je piatok?! Pre šťastný, naplnený a spokojný život potrebujeme spomaliť a porozhliadnuť sa. Žiť teraz, v tomto momente. Aby sme boli vďační za to, kde sme, čo máme a koho máme pri sebe.

Obzvlášť to platí, keď sme vo vzťahu, alebo aj keď sa s niekým vídame. Veľmi jednoducho sa rozptýlime a partnerovi alebo partnerke nedáme dostatok pozornosti a lásky, ktorú tak veľmi chcú, a ktorú si ako ľudia zaslúžia. A to môže rýchlo viesť k pocitu nedocenenia alebo samozrejmosti.

Preto sme dali dohromady krátky zoznam vecí, na ktoré by sa dobrý partner mal zamerať, aby posilnil vzťah:

Buď s niekým, kto je úprimný a lojálny.

...

Aj keď by zrovna úprimnosť a lojalita nemali byť vzácne kvality, tak sú. Jediná vec, ktorá spôsobuje podvádzanie je podvodník, a mali by sme chápať, že niekto, kto ťa podvedie, má v tejto dobe mnoho spôsobov, ktorými to môže zakryť.

Úprimnosť a lojalita. Hlavné kvality, ktoré tvoria základ akéhokoľvek vzťahu: Tvoria dôveru. Čiže dôvera sa musí vybudovať práve pravidelným prejavovaním týchto kvalít. Nedávaj tvoju dôveru niekomu, kto si ju nezaslúžil.

Buď s niekým, s kým sa cítiš komfortne.

Povedzme si na rovinu, si divný človek. Ja som tiež divný človek. Všetci máme nejaké detaily a unikátne kvality, ktoré skrývame pred svetom kvôli strachu zo súdenia. Verím, že je to prirodzené a nie je na tom nič zlé (akonáhle to niekomu neubližuje).

S tým sa dostávame k tomu, že tvoja polovička by mal byť niekto, komu môžeš s úplným komfortom vyjadriť tvoje tajomstvá a túžby. On alebo ona by mali vedieť a prijať veci, ktoré nikto iný na svete nevie. Tá pravá osoba sa nebude pokúšať opraviť všetky tvoje nedokonalosti, a všetky ich bude milovať rovnako – pretože tie nedokonalosti sú to, vďaka čomu si to TY.

Tento komfort prichádza vďaka tomu, že s partnerom môžete byť k sebe otvorení a úprimní. Tento komfort prináša otvorenosť bez strachu zo súdenia druhou osobou.

Buď s niekým, kto ťa miluje aj keď sa mu nepáčiš.

Ale áno, samozrejme sa ti človek, s ktorým si, musí PÁČIŤ. Niekedy je práve zapáčenie dôležitejšie než ľúbenie – ale nikto negarantuje, že sa ti bude páčiť vždy a stále. Môžete spolu nesúhlasiť, môžete sa pohádať, môžete mať iný pohľad na svet, môžete sa pohádať o rodine alebo o výchove vašich budúcich deťov.

Preto tá dôležitosť komunikácie a kompromisu. Rozhodnutie niekoho ľúbiť každý deň také dôležité. Preto vzťahy nie sú dokonalé rozprávky (a preto niekedy zlyhávajú), pretože si vyžadujú prácu, nie vždy iba zábavu a francuzáky.

Ale len kvôli tomu, že sa s niekým hádate, nesúhlasíte spolu alebo ste na seba nehnevaní, neznamená, že už tú osôbku neľúbiš. Ak máš svoj dom, a niečo sa v ňom pokazí, tak proste nepredáš celý dom. Opravíš pokazené a ideš ďalej.

(Poznámka: Ak tvoj dom horí zároveň je zatopený a všade je pleseň a o chvíľu sa celý zrúti, tak na nič nečakaj a utekaj kade ľahšie. Určite nie je dobré donekonečna znášať toxicitu, negativitu a drámy vo vzťahu.)

Buď s niekým, kto ti venuje neprerušovanú pozornosť.

Pamätáš si príklad z úvodu článku? O tom, akí sme všetci rozrušení a našu pozornosť kradnú napríklad sociálne siete?

Vzťah nie je o výbere osoby, s ktorou budete sedieť vedľa seba na gauči a budete so žiarov v tvári pozerať do svojich obrazoviek. Aj keď je ambientné svetlo často romantické, neprispeje komunikácií medzi vami dvoma.

Buď s niekým, kto zabudne na existenciu svojho telefónu, keď je pri tebe. S niekým, kto chce úprimne vedieť, aký bol tvoj deň. Kto naozaj počúva, kto nepotrebuje vyrušenie, aby s tebou vydržal tráviť čas. S niekým, kto si užíva čas s tebou v tichosti rovnako, ako si užíva a miluje skúmanie hĺbky tvojej mysle počas rozprávania.

Buď s niekým, kto chápe, že osoba pred ním (ty) je oveľa dôležitejšia, než stovky ľudí na druhej strane obrazovky v jeho ruke.

Buď s niekým, kto si váži teba a tvoje pravé jadro.

V našej vizuálnej generácií sa všetko okresalo na vzhľad. Ťaháme prstom vpravo vľavo na našich zoznamkách, a na rozhodnutia nám stačia dve sekundy videnia niekoho tváre, a (možno) prečítanie si 40 slovného bia o nich. Chceme človeka, ktorý vyzerá najlepšie na našich selfičkach. Chceme osobu, ktorá nám pomôže vytvoriť imidž života, ktorý chceme žiť – pričom prehliadame človeka, ktorý by v skutočnosti mohol byť náš spoluhráč na ceste, ktorú chceme naozaj.

Buď s niekým, kto si váži tvoju vonkajšiu krásu, no zároveň chápe ten súvis s tvojim milujúcim a rýdzim srdcom. S niekým, kto chápe, že tvoja dokonalá pokožka bude mať vrásky a tvoje pekné vlasy raz zrednú. Buď s niekým, kto rozumie, že nie fotky sú dôležité a dôležité sú práve tie spomienky, ktoré pri fotení vznikajú.

Buď s niekým, kto ťa skutočne miluje a prijíma ťa ako človeka, ktorým si dnes, pričom ťa podporuje na tvojej ceste stať sa tým človekom, o ktorom celý život snívaš.

Článok vznikol prekladom, úpravou a prispôsobením na slovenské podmienky redakciou stryko.sk originálneho článku na GoodMenProject.com

Mohlo by ťa zaujímať: Príznaky stresu a ako sa zbaviť stresu, spánkový hormón melatonín, ako zaspať rýchlo do minúty.

...

Strýko

Strýko ti so všetkým pomôže a poradí. Prináša informácie zo sveta a rád ti pomôže. Poradí ti s nudou, učením, prezradí zaujímavosti a dá ti možnosť zlepšiť svoj život.

12 thoughts on “Buď s niekým, kto pre teba spraví týchto 5 vecí

 • 24. 11. 2023 at 10:23
  Permalink

  Konusu 19. yüzyılda geçen „Bel Ami“, Guy De Maupassant’ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Pattinson’ın canlandırdığı „George Duroy“ isimli karakter üzerine kurulu olan film, bu genç gazetecinin Paris’te çok etkili ve güzel bir kadınla kurduğu ilişki ve acımasızlığı sayesinde şöhret basamaklarını birer birer çıkarak kentin en güçlü adamı haline gelmesinin öyküsünü işliyor. Orval Wiscombe

 • 24. 11. 2023 at 16:12
  Permalink

  Nica, 4 yıldır suçlular için olan bir tımarhanede hapsedilmiştir. O, yanlış bir şekilde ailesini Chuck’ın değil de kendisinin öldürdüğüne inanmıştır. Nica’nın psikiyatristi, hasta grup oturumlarını kolaylaştırmak için yeni bir terapötik bir bebek getirir ve beklenmedik olaylar meydana gelir. Tımarhanede sık sık ilginç ölümler yaşanır ve Nica, yavaş yavaş deli olmadığını düşünmeye başlar. Chuck’nin Child’s Play’den şimdi büyümüş olan rakibi Andy Barcklay, Nica’nın yardımına gelir ancak ona yardımcı olmak için, Chuck’nin eski gelini, Tiffany’i aşması gerekir. Tilly ne kadar ölümcül ya da ahlaksızca olursa olsun; Chucky’ye yardım etmek için ne gerekirse yapacaktır. Rudolf Hau

 • 25. 11. 2023 at 02:05
  Permalink

  963 yılında, Başkan John F. Kennedy’nin iktidarını yerinden oynatan entrika, şaşaa ve gizem dolu bir dizi olayı anlatan bir bağımsız film… Danny Gugliuzza

 • 25. 11. 2023 at 07:39
  Permalink

  Yapılan klasik bir araba hırsızlığı, Rus mafyasının önemli adamlarından birinin oğlunun başını belaya sokacaktır. John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer. Elisha Treger

 • 25. 11. 2023 at 20:38
  Permalink

  Vücut geliştirici Manu ile Zumba eğitmeni Maanvi tanıştıklarında aralarında bir elektriklenme olur. Ama Maanvi’nin özel hikâyesini öğrenen Manu ön yargılarıyla boğuşur. Alejandro Choiniere

 • 26. 11. 2023 at 02:39
  Permalink

  Bir otomotiv tasarımcısı olan Shawn, yeni karısı Jasmine ile huzurlu bir hayat sürmektedir. Ta ki hayatları kendisine gelen esrarlı bir mesaj ile bölünene kadar… Bu mesaj, Shawn’un sülalesi üzerinde nesillerdir süren bir lanete karşı onu uyarır. Virgil Lecompte

 • 26. 11. 2023 at 18:05
  Permalink

  Her şey yaratıcı ve aykırı bir tip olan Katie Mitchell’ın hayallerindeki film okuluna kabul edilmesiyle başlar. Katie evden ayrılıp kendisini anlayan insanlarla tanışmaya can atarken doğa tutkunu babası bir fikirle çıkagelir. Aralarındaki bağı güçlendirmek için onu okula ailece götüreceklerdir. Böylece hep birlikte oldukça tuhaf ve zorlama bir yolculuğa çıkarlar. Her şey beklendiği kadar berbat geçerken aile kendini bir robot ayaklanmasının ortasında buluverir. Akıllı telefonlardan robot elektrikli süpürgelere ve şeytani Furby’lere kadar her şey gezegendeki insanları yakalamak için kullanılmaktadır. Şimdi insanlığı kurtarma görevi neşeli anne Linda, Katie’nin tuhaf erkek kardeşi Aaron, pofuduk köpek Monchi ve iki şapşal ama sempatik robot dâhil Mitchell ailesinin omuzlarındadır. Terrance Mysak

 • 27. 11. 2023 at 00:00
  Permalink

  Sahipleri tatil için Kanada’ya gittikten sonra San Francisco’da birbirinden heyecanlı serüvenler yaşayan iki köpek ve bir kedinin hikâyesi. Sahiplerine kavuşmak için Amerika’yı boydan boya geçen sımcıcak bir yapım Elmer Wicke

 • 2. 12. 2023 at 23:03
  Permalink

  Filmde Kılıçlı kalkanlı orclara karşı tüfekle, tabancayla saldıran ne olduğu nereden geldiği belirsiz adamlar savaşıyor Chester Mcglothin

 • 3. 12. 2023 at 04:36
  Permalink

  Hayvanseverlerin aşina olduğu gerçek bir hikayeden yola çıkan yapım, aynı adlı Japon filminin yeniden çevrimi… Profesör Parker Wilson (Richard Gere) tren istasyonunda terk edilmiş bir köpek bulur Köpeğin bir sahibi yoktur Profesör, Hachiko adlı bu şirin köpeği koruması altına alır ve evine götürür Zaman içinde ikili arasında benzersiz bir dostluk kurulur Hachiko, sahibine öylesine sadıktır ki, Profesör’ün vefatından sonra bile istasyonda onun dönüşünü beklemeye devam eder.. Teddy Barkman

 • 6. 12. 2023 at 11:23
  Permalink

  Claes Bang’in canlandırdığı Christian, Stockholm’de bir modern sanat galerisinde çalışmaktadır ve projelerinden biri de The Square olarak adlandırılan alandır. Bu alan büyük bir toplumda farklı katmanlardan, farklı sosyal sınıflardan gelen insanların küçük bir yansımasıdır ve Christian ziyaretçileri insanlara güvenmeli mi güvenmemeli mi sorusu ile iki farklı yoldan birini seçmeye davet etmektedir ve bu soru bizi tüm film boyunca takip eder… Ed Bugos

 • 6. 12. 2023 at 17:40
  Permalink

  —————————————————————————————————————————————- Courtney Coil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *