Ako v SKUTOČNOSTI fungujú sociálne siete a aké zlé to je?

Skutočný spôsob, ako fungujú sociálne siete je, že odstraňujú bariéru hlúpych vecí, ktoré by sme si z očí do očí navzájom nedokázali povedať. Táto bariéra nám bráni v tom, aby sme sa postavili na vyvýšené miesto a začali na verejnosti kázať všetky hlúposti, ktoré si zmyslíme.

Sociálne siete túto bariéru rušia a taktiež odmeňujú takéto zlé správanie a hlúposť zároveň. Potom ti to algoritmus ukáže. Aby ťa vytočil čo najviac môže. Cieľom toho je, aby si bol čo najviac online a aby ti pritom sieť ukazovala reklamy. Tak v skutočnosti fungujú sociálne siete.

A keď toto robíš, tak tvoj mozog prijíma a prijíma všetky tieto hlúposti, pretože… Poviem ti jednu vec. Väčšina ľudí na sociálnych sieťach sú hlúpi, hlúpi kreténi. Sú hlúpi. Nemajú o ničom poňatia, a oni doslova prechádzajú niečím, čo môžme nazvať Furby syndróm.

Facebook totiž funguje takým istým spôsobom, ako fungujú Furby. Furbymu niečo poviete a on ti dá pozitívnu spätnú väzbu, vďaka čomu sa cítiš dobre. Čiže ďalej rozprávaš Furbymu.

Keď niečo zverejníš na Facebook, Facebook príde a ukáže to ľudom, ktorí ti dajú like, a ktorí ti už v minulosti dali like a ukáže im to.

Takže si tam a myslíš si, že si uverejnil niečo ozaj dôležité. Dostaneš množstvo Furby odozvy a cítiš sa skvelo. Toto všetci robia na sociálnych sieťach.

Všetci si prechádzajú týmto Furby efektom a postujú blbosti, ktoré sú tak hlúpe… Ale dostávajú za to odmeny dopamínu, ktoré im vravia: „Hej! Práve si zverejnil niečo výborné! Mal by si tohoto robiť viac! To je dobré… je to dobré. Si dôležitý!

Veľa času na sociálnych sieťach, okrem iných nevýhod, môžu spôsobiť, že budeš mať málo spánkového hormónu melatonín, alebo ani nebudeš vedieť, ako zaspať rýchlo, aj keď sa nedá.

Dôležitý si aj bez toho.

Takže keď prechádzaš cez novinky a nástenku, a keď sa účastníš tohto procesu, prijímaš desiatky ľudí a strácaš svoju schopnosť myslieť za seba. Strácaš schopnosť vidieť čisto a strácaš schopnosť byť skutočne úspešným, pretože začneš myslieť ako ostatní ľudia.

Tvoj mozog začne upchávať tvoje úložisko, a tvoja schopnosť čistého rozmýšľania sa upcháva nonsensom. Totiž do seba môžeš prijať iba určité množstvo vecí. V jednom momente môžeš rozmýšľať iba o toľkých veciach. Takže keď skroluješ po sociálnych sieťach, pozeráš noviny a tvoj mozog namiesto toho, aby sa na sto percent sústredil na tvoj osobný úspech a veci čo ťa bavia, sa sústredí na nonsens.

Prijímaš tieto problémy do svojej hlavy a tvoj mozog prirodzene na týchto problémoch pracuje. Tvoje podvedomie funguje tak, že keď máš problém, nad ktorým často rozmýšľaš a prestaneš o ňom premýšľať, keď ideš spať alebo sedíš vo vani, tvoje podvedomie o tom neustále premýšľa.

Takže by si si mal uistiť, že problémy v tvojej hlave sú také problémy, ktoré keď vyriešiš, tak ťa to odmení.

Napríklad, môj veľký problém je práve teraz to, že sa snažím zabezpečiť mojim zákazníkom ten najlepší produkt. Ako môžem vylepšiť svoj produkt? Chcem myslieť a sústrediť sa iba na toto. Ak sa mi to podarí vyriešiť, budem odmenený. Odmenený za činnosť z reálneho sveta, ktorá je úplne pod mojou kontrolou.

To je to, o čom premýšľam celý deň. Nedovolím si ísť hrať hry. Nedovolím si používať sociálne siete, ak to nie je súčasťou mojej práce. Robiť nič iné, len tieto problémy nechať v mojej hlave, pretože chcem, aby na nich moje podvedomie pracovalo.

Takže keď chodíš okolo a pozeráš sa na všetky tie veci na sociálnych sieťach, ako tak sedíš a nervuješ sa. Sedíš a strachuješ sa o politiku alebo nejaké správy. Nie je v tom žiadny benefit.

Ak sedíš a rozmýšľaš celý deň nad pandémiou, alebo sedíš a NErozmýšľaš nad pandémiou celý deň, dostaneš presne také isté výsledky.

Irelevantnosť

Tvoj názor, tvoje diskusné príspevky sú v danom probléme úplne irelevantné. Takže by si si láskavo mohol príjemne usadiť a dať do toho 0% snahu. A nechaj tých 100% snahy na tom, čo je pre teba dôležité. Nemusíš ísť a robiť to, čo robia všetci ostatní.

Ak sa niečo deje na Facebooku a ty čakáš, kým o tom budú ľudia písať príspevky alebo komentáre… sprav si výskum v nejakých krátučkých bodoch na internete a prestaň strácať čas a zhoršovať svoju náladu.

Využívam veci, ktoré viem pre moju výhodu, pričom si svoj mozog udržiavam úplne bez rozptýlení. Pretože práve teraz, môžeš vyvinúť veľa trakcie ak budeš jedným z tých ľudí, ktorí nesedia na riti a nepijú kofolu a nerobia všetky tie veci, čo práve robia všetci ostatní, „diskutujú“ na Facebooku o veciach, nad ktorými nemajú žiadnu kontrolu. Žiadnu možnosť to reálne ovplyvniť alebo zmeniť.

Zhrnutie

Aby som to celé zhrnul, proste si udržiavaj čistý mozog. Neprijímaj od ostatných ľudí… ich pohľad alebo ich energiu. Nerob to. Väčšina ľudí ani nie je vhodná na prijímanie, najmä tí ľudia, ktorých môžeš vidieť na príspevkovej stene na tvojom Facebooku. Naozaj to nechceš prijímať. To je prijímanie úplných odpadkov do tvojho mozgu.

Udržuj si čistý mozog, aby mohlo tvoje podvedomie pracovať na problémoch, z ktorých aj reálne niečo získaš. V mojom inom článku píšem o téme prírodné tabletky na prekrvenie mozgu, sústredenie alebo učenie.

Nepadaj do tejto priekopy Furby syndrómu, alebo prispievaš na sociálnych sieťach. Nemal by si to robiť. Iba si uvedom, čo ľudia na sociálnych sieťach robia. Sú to Furbies. Oni doslova rozprávajú niečo Furbymu, ktorého vygeneroval Facebook, aby na ňom potom pozerali reklamy a Facebook tak zarábal.

PS: Tlieskam ľudom, ktorí na sociálne siete dávajú reálne hodnotné informácie. Alebo aspoň naozaj zábavné memečka.

Nenechajte sociálne siete prinášať príznaky stresu, prípadne sa stresu zbav svojpomocne.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.