Prírodné tabletky na sústredenie a učenie, sústredenie pri učení

Hlavne na strednej škole som si kládol dôležitú otázku. Dokážem si nejako zlepšiť sústredenie a učenie? Existujú nejaké tabletky na sústredenie, bezpečné a účinne? Najlepšie nejaké prírodné tabletky? Začal som si o tom niečo zisťovať. Prišiel som na to, že tento problém sa skladá z viacerých jednotlivých problémov.

V článku píšem o svojej skúsenosti s prírodným doplnkom – tabletky na sústredenie BrainActive, ktorý sa vyrába v Česku. Ak sa ti nechce čítať celý môj článok, môžeš si ísť pozrieť aktuálnu ponuku na stránke výrobcu, kde je aj najlacnejší.

Čo mi dali tieto prírodné tabletky na sústredenie

 1. Lepšie výsledky v škole a práci
 2. Zlepšenie nálady a vďaka dobrý výsledkom väčšie sebavedomie
 3. Spolužiaci a kolegovia ma za lepšie výsledky uznávali
 4. Zlepšila sa mi pamäť, kamarátov som prekvapil, že som si pamätal ich hlášky
 5. Dokázal som sa lepšie sústrediť na to, čo som chcel a potreboval
 6. Nebol som rozrušený, sociálne siete mi kradli menej pozornosti
 7. Efektívnejšie rozmýšľanie, čiže som mal lepšie nápady na riešenie problémov

Články a návody, ktoré som si čítal o kvalitnom spánku, kvalitnej strave a pravidelnom pohybe určite na mňa mali pozitívny vplyv. V niektorých situáciách sa nedá týmto veciam venovať naplno, a zároveň bol ten vplyv menší, než som chcel.

Tak som v prieskume pokračoval a narazil som na rôzne rastliny a byliny. Samozrejme som si ich naobjednával, či už v tabletkách alebo v čajoch. Boli to tabletky a čaje s čistým obsahom ginkga a brahmi.

Samé o sebe mali vplyv a pár mesiacov som si myslel, že som našiel poklad. Škola aj práca mi išla lepšie a bol som rád. Neskôr sa mi ale podarilo objaviť najlepší prírodný doplnok na sústredenie. Najlepšie tabletky na sústredenie a učenie.

Kto by to bol povedal, že nemusím tie extrakty užívať jednotlivo, no môžem si kúpiť doplnok, ktorý má viacero týchto prírodných extraktov zároveň a účinok bude lepší? Napriek tomu, aké to je fantastické, tak to nie sú žiadne drogy ani chémia. Sú to extrakty rastlín, ktoré naplno podporia potenciál mozgu a mozog funguje prirodzene tak, ako má a lepšie než doteraz.

Napríklad nikdy som nemal rád energetické nápoje. Na hodinu som bol plný energie alebo sústredenia a potom som bol maximálne unavený. No s týmto sa mi nikdy nič podobné nestalo, energie som mal stále viac než dosť a mal som tiež dlhodobo lepšie sústredenie napr. na učenie.

No čo všetko sa dnes pozrieme? Môžeš sa prekliknúť na konkrétne podtémy.

 1. Ako som konečne získal energiu a mohol som sa sústrediť na učenie
 2. Poďľa čoho som sa pri výbere prírodného doplnku rozhodoval
 3. Vedecké poznatky ohľadom sústredenia
 4. Zloženie mojich obľúbených prírodných tabletiek na sústredenie
 5. Čisto prírodné látky s vitamínami
 6. Zloženie – konkrétne
 7. Prírodný doplnok tabletky na sústredenie, učenie, pamäť a energiu
 8. Zhrnutie
 9. Etymológia súvisiacich slov – pôvody slov z tejto témy (bude čoskoro)

Ako som objavil poklad a konečne som mal energiu a vedel som sa sústrediť na učenie

Prírodné tabletky na sústredenie a učenie, vďaka ktorým sa dá lepšie koncentrovať na prácu a dôležité veci. Sústredenie je v tejto dobe veľmi nedostatkový tovar.

Aby som opísal ten účinok, ktorý som z toho mal. Po pár minútach som si uvedomil, že som pokojnejší, menej rozrušený a vystresovaný. Nemal som potrebu stále pozerať na mobil alebo nad niečím rozmýšľať a mohol som sa sústrediť na učenie. Prírodné tabletky som užíval dokonca aj v autoškole, aj počas kurzu, aj na jazdách, ale aj počas záverečného testovania a jazdy. Nečudoval som sa, že som autoškolu spravil na prvý pokus.

Keďže som vďaka tabletke mal zrána viac energie, sústredil som sa presne na to, na čo som potreboval a pamätal som si všetky pravidlá premávky a odpovede na otázky v testoch.

Ak by som skúšky nespravil, platil by som myslím ďalších 40€ za druhý pokus, no ja som si radšej kúpil oveľa lacnejšie prírodné tabletky, a dal som to ako kráľ na prvý pokus. Samozrejme som ich používal aj pri učení na písomky v škole, pri učení na maturitu a aj na brigádach a v práci. Všetko mi išlo lepšie, než som mohol chcieť. Bol som to ten pravý ja, nie ten unavený a bez energie ja.

Takže ten rozdiel som si všimol, oproti tomu ako som sa predtým nevedel sústrediť, ani učiť a už vôbec si pamätať. Neviem, či je to nejaká ľahká psychická porucha, a tieto super rastlinky a bylinky v tabletke mi pomohli opäť rozmýšľať ako normálny človek, alebo sú škola, autoškola a maturity zbytočne stresujúce, a kvôli tomu je ťažké sústrediť sa.

Vždy som mal problém pamätať si roky a mená, najmä z dejepisu a literatúry. Čiže som bol šťastný, že som sa mohol zlepšiť a vyriešiť to.

To, že mi to prekrvilo mozog a mohol som sa lepšie sústrediť, lepšie si pamätať, mať viac energie a učiť sa nie je všetko. Zaujímavejšie a dôležitejšie je to, že vďaka tomu môžem konečne rozmýšľať ako normálny človek, a môžem si uvedomiť, že prečo sa nesústredím a kde robím chyby.

Čiže moje sústredenie nie je lepšie iba kvôli tabletke na niekoľko hodín, ale všeobecne sa mi moje zmysly zlepšili.

Podľa čoho som sa rozhodoval a kúpil si prírodné tabletky na sústredenie, prekrvenie mozgu, pamäť a energiu?

...

Pre tabletky na sústredenie som sa rozhodoval som najmä preto, lebo z jednotlivými ingredienciami a prírodnými extraktmi som už skúsenosť mal. Konkrétne som pil čaje s Ginkgom a užíval tabletky s extraktom z Bacopa Monnieri, ktorej sa tiež hovorí brahmi. Vedel som, že jednotlivé bylinky na mňa majú dobrý vplyv, čiže v kombinácií s ďalšími to môže byť už len lepšie.

Samozrejme som si nezabudol prečítať všetky recenzie a aj keď ojedinele niekto napísal, že necítil účinky, ja som bol presvedčený o tom, že to na mňa fungovať bude. Presvedčený som bol najmä pre dôvod vyššie, že na mňa tie bylinky fungovali už predtým jednotlivo, čiže budú fungovať ešte lepšie teraz.

Vždy sa snažím používať veci, ktoré mi za peniaze dávajú najväčšiu hodnotu. Konkrétne v tomto prípade som si predtým kupoval čisté tabletky s brahmi za rovnakú cenu, ako si teraz kupujem tieto tabletky na sústredenie, v ktorých je to isté brahmi a k nemu aj ďalšie veci.

To všetko za rovnakú cenu. Čiže pri týchto prírodných tabletkách na sústredenie mám za svoje peniaze viacej muziky.

Aké vedecké informácie o sústredení a prírodných tabletkách ma utvrdili v mojom rozhodnutí

Tieto prírodné tabletky na prekrvenie mozgu od českého výrobcu sa volajú Brain Active. V preklade to znamená aktívny mozog. Český výrobca sa rozhodol pre anglický názov asi preto, lebo túto super vec predáva aj v zahraničí. To je tiež dobrá referencia samá o sebe.

Sú to rastlinné vitamíny, najmä vo forme antioxidantov pre mozog. Podporujú pamäť, kognitívne funkcie, učenie, reakčný čas, sústredenie, psychickú aj fyzickú energiu a jej rozdeľovanie, znižuje a dlhodobo ochraňuje pred stresom, a podporuje mentálny výkon.

S jednotlivými zložkami som už mal skúsenosť. No v tomto doplnku je ich skombinovaných viac.

S prírodnými tabletkami na sústredenie ide práca od ruky. Menej stresu a menej vyrušení. Viac práce a lepšie výsledky vďaka dobrému sústredeniu. Najlepšie a najlacnejšie tabletky na sústredenie.

Celé zloženie prírodných tabletiek na pamäť, mozgovú činnosť, učenie a sústredenie

Bacopa Monnieri – Brahmi rastie v mokradiach najmä v Indii. Brahmi v preklade znamená božský pôvod a stovky rokov sa využíva na podporu mentálnej výkonnosti, koncentrácie a sústredenia.

Brahmi som užíval niekoľko mesiacov samostatne a už vtedy som na sebe cítil veľký rozdiel. Neskôr som prešiel na tento doplnok, kde je aj brahmi aj iné super rastliny.

Ginkgo Biloba – sa získava z rastliny ginkgo dvojlaločný. Túto rastlinu považujeme za najstarší strom na našej planéte. V Číne sa tradične využíva už viac ako 2 tisíc rokov. Ginkgo biloba podporuje krvný obech a správne prekrvenie mozgu a celého tela. Podporuje kognitívnu výkonnosť, duševnú rovnováhu, sústredenie, znižuje stres a vďaka prekrveniu zlepšuje pamäť.

Ginkgo som užíval ešte pred týmto doplnkom vo forme čaju a bola to tiež pecka samé o sebe. Väčšinou som si čaj uvaril poobede a bol to super pocit. Keď som si sadol, tak som sa cítil veľmi pokojne a vedel som rozmýšľať a rozhodnúť sa, že čo a ako idem robiť. Nemal som zlú náladu ako som často mával a vedel som ignorovať rozptýlenia ako telefón alebo zlý vplyv sociálnych sietí.

Eleuterokok je sibírsky ženšen, a taktiež ho tradične v Číne pojedajú už cez 2000 rokov. Nájdeme ho už v dávnych jedálničkoch v Číne, Rusku aj Kórei, najmä pre svoje adaptogénne účinky. Podporuje duševné aj fyzické zdravie a duševnú výkonnosť. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť a odolnosť organizmu.

Guarana (Paullinia cupana) pochádza z Južnej Ameriky, konkrétne z Amazónie. Domorodci si z tejto pochutiny robili nápoje a potom boli šťastní, pretože rastlinka podporuje fyzickú aj mentálnu vitalitu a energiu. Pozitívne vplýva na duševnú výkonnosť, pamäť a dlhodobú hladinu energie. Chráni pred negatívnym dopadom stresu. Vďaka tejto rastlinke nebudete po obede unavený, ale budete sa môcť s rozvahou venovať čomu potrebujete. Perfektné do tabletky na prekrvenie mozgu.

Ženšen (Panax ginseng) je ďalšia rastlinka, ktorú už cez 2 tisíc rokov pojedajú Číňania, a v poslednom čase ju využívame aj my v Európe. Ženšen podporuje celkovú vitalitu a imunitný systém. Podporuje pamäť, energiu a bdelosť, a duševnú výkonnosť. Napomáha proti únave a vyčerpanie, najmä tomu poobednému, prípadne rannej rozospatosti. Prirodzene pomáha krvnému obehu a prekrvuje okrem iného aj mozog.

Taurín je neesenciálna aminokyselina. Človek taurín prijíma v potrave alebo ho prirodzene vyrába z iných aminokyselín ako sú cystein alebo metionin. Taurín sa prirodzene vyskytuje v potravinách. Bohaté sú najmä červené mäso a morské plody. Pomáha s energiou, kulturistom pomáha s podporou prekrvenia a teda rastom svalovej hmoty a dodáva energiu na mentálny a fyzický výkon a sústredenie.

Schizandra (Schisandra chinensis) je popínavý ker z juhovýchodnej Ázie. Plody opäť v Číne pojedajú na odolnosť voči stresu a takú tú pohodu a relax mysle. S relax mysľou sa môžeme lepšie sústrediť na prácu alebo učenie. Pôsobí  ako antioxidant a pomáha chrániť bunky pred negatívnymi voľnými radikálmi.

Cordyceps (Cordyceps sinensis) je vzácna huba a vyskytuje sa v Číne, Tibete a Nepále v horách nad 3000 metrov. Cez tisíc rokov sa užíva v Číne a okolí. Dnes je jej užívanie časté aj u nás v Európe alebo v USA.

Rhodiola Rosea, taktiež nazývame rozchodnica pomáha stimulovať nervovú sústavu. Podporuje kognitívnu a duševnú výkonnosť. Tiež patrí medzi adaptogény a podporuje fyzický výkon, kondíciu a energiu.

DMAE celým názvom dimetylaminoetanol je prírodná látka, ktoré sa trvalo nachádza v ľudskom mozgu. V potravinách sa prirodzene nachádza najmä v morských rybách.

Tabletky na sústredenie, aby sa dalo v pokoji športovať, učiť, vzdelávať a venovať práci.

A okrem prírodných látok aj vitamíny, ktoré podporujú sústredenie, učenie a mozgovú činnosť

Kofeín sa vyskytuje vo viac než 60 rastlinách, najznámejšie poznáme kávu, kolu, kakao, guaranu, mytragininu a iné. Káva a teda aj kofeín sa stali bežnou súčasťou našich životov. Nájdeme ju aj v menej zdravých nealkoholických nápojoch alebo energetických nápojoch. Avšak tento doplnok minimalizuje negatívne účinky, ktoré niektorí z kofeínu máme. Vďaka Vitamínu B6 a ostatným stabilizačným rastlinám v doplnku sa po niekoľkých hodinách nedostaví vyčerpanie energie z kofeínu.

Vitamín B5 (kyselina pantoténová) je veľmi dôležitý vitamín pre fungovanie organizmu. Podporuje prirodzenú syntézu metabolizmu steroidných hormónov a vitamínu D. Prispieva k normálnej tvorbe viacerých neurotransmitterov, podporuje zníženie únavy a vyčerpania a normálnu mentálnu činnosť. Vďaka správnej funkcií neurotransmitterov sme viac motivovaní a dokážeme sa sústrediť na naše ciele, učenie alebo prácu.

Vitamín B6 (pyridoxín) prospieva k správnemu fungovanie energetického metabolizmu a k zníženiu miery únavy a vyčerpanie. Podporuje správne fungovanie nervovej sústavy, prispieva k normálnej psychickej činnosti a normálnej funkcií imunitného systému.

Ešte to zloženie tabletky skúsim spísať stručne pre lepšie porozumenie

Prírodné tabletky na sústredenie a učenie, prekrvenie mozgu. Prírodné zložky a rastliny pre mozog. Najlepšie sústredenie.

Brahmi – sústredenie, koncentrácia, pohoda a relax, menej stresu, prekrvenie mozgu

Ginkgo – sústredenie, koncentrácia, pohoda a relax, prekrvenie mozgu a teda aj lepšia pamäť

Eleutherococcus – obranyschopnosť, odolnosť proti stresu, pohoda mysle

Guarana – duševná energia, pamäť a odolnosť proti stresu

Ženšen – celková vitalita, pamäť, bdelosť, výkonnosť, proti únave a vyčerpaniu, krvný obeh a imunita

Taurín – energia, správne fungovanie svalov, rast svalovej hmoty, správna hormonálna rovnováha

Schisandra – odolnosť proti stresu, mentálna pohoda

Cordyceps – omladenie, vyrovnanie cukru v krvi, znižuje zápal orgánov, dobré pre srdce, výkon

Rhodiola – podpora kognitívnej a duševnej výkonnosti, podporuje kondíciu a fyzický výkon

DMAE – podporuje dobrú náladu, pamäť, znižuje roztržitosť a zlepšuje sústredenie

Kofeín – stimuluje myseľ, energia, môže zlepšiť náladu a podporiť mozgovú funkciu

Vitamín B5 – správne fungovanie krvného obehu a trávenia, správna energia

Vitamín B6 – správne fungovanie viacerých procesov tela, správna hormonálna rovnováha, motivácia

Keď si kliknete na názov jednotlivej zložky, tak vás odkáže na veľmi kvalitnú stránku Healthline (v angličtine) kde sú dopodrobna rozpísané informácie o látke. Sú tam funkcie, benefity alebo napr. aj zdroj konkrétnej látky a iné. Kolega sa ma na to pýtal, tak som mu to poslal takto všetko naraz, nech si o tom prečíta viac, pretože je tam aj veľa odkazov na vedecké štúdie pre konkrétne rastlinky a látky.

Prírodný doplnok a prírodné tabletky na učenie, sústredenie, energiu a prekrvenie mozgu pre študentov

Prírodný doplnok a prírodné tabletky na sústredenie, učenie, energiu a prekrvenie mozgu pre študentov, znižuje zabúdanie a podporuje celkovú činnosť mozgu

Tu ho kupujem ja, priamo od výrobcu, pretože je tu najlacnejší. Majú ho aj v klasických lekárňach a na rôznych e-shopoch, ale najlacnejší je u výrobcu.

Zhrnutie

Podľa mňa sa jedná o najlepší produkt pre študentov a celkovo na sústredenie. Prírodné tabletky s množstvom pozitívnych funkcií. Ešte pred týmto doplnkom som mal skúsenosti s niektorými z rastlín v tomto doplnku, pretože už predtým som užíval tabletky s extraktom Brahmi a tiež aj čaj s Ginkgom. Vedel som do čoho idem, pretože už jednotlivo na mňa fungovali a v tomto doplnku sú spolu ešte aj s ďalšími parádnymi extraktami z rastlín.

Najmä vďaka antioxidantom podporujú prirodzený potenciál činnosti mozguzlepšujú energiu, sústredenie, pamäť, učenie, bdelosť, motiváciu na predošlé aktivity a aj celkové správne fungovanie organizmu, hormonálnej sústavy a imunity.

Existujú prírodné tabletky na sústredenie alebo učenie?

Áno. Sú z prírodných látok tzv. rastlín a sám som ich vyskúšal. Predtým som postupne skúšal jednotlivé rastliny vo forme práškov alebo čajov, no tento doplnok ich kombunije viacero.

Sú to nejaké drogy alebo chemické plasty?

Hlavnými zložkami sú rastliny z tradičnej čínskej alebo africkej medicíny. Podporujú PRIRODZENÉ fungovanie mozgu, čiže to nie je droga, ktorá tvoj mozog zmení alebo ovplyvní, sú to antioxidanty a vitamíny, ktoré podporujú prirodzené fungovanie mozgu. Ako keď si dáš vitamín C, tvoja imunita funguje lepšie, tak aj keď si dopraješ antioxidanty, tvoj mozog a telo fungujú prirodzene efektívnejšie. Je potrebné dodržiavať odporúčané dávky a prečítať si všetky informácie. Taktiež pozor na intolerancie a alergie.

Je to nejaká lacná blbosť vyrobená v Číne?

Nie. Vyrábajú ho zlaté české ručičky v Česku a Nutraceutics je v Európe známa kvalitná značka. Produkty spĺňajú všetky prísne európske certifikácie a regulácie. Ak nejaká spoločnosť úspešne získa certifikácie EU, už len to svedčí o skutočnej kvalite.

Načo sú mi tieto tabletky na sústredenie?

Prírodný doplnok v podobe tabletiek slúži na prekrvenie mozgu, sústredenie, pamäť, zníženie stresu, zvýšenie pozornosti, lepšiu náladu, zdravé prirodzené fungovanie imunitného systému a mozgu, balancovanie hormonálnej sústavy a mnoho iného.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.