Ako si vymazať Twitter účet

Už ťa nebaví používať Twitter alebo si chceš oddýchnuť od sociálnych sietí? Nech už je dôvod akýkoľvek, vymazanie účtu Twitter je jednoduchý proces na pár kliknutí. V tomto článku ťa prevedieme jednotlivými krokmi na trvalé odstránenie účtu na Twitteri.

Krok 1: Prihlás sa do svojho Twitter účtu

Ak chceš začať proces odstraňovania svojho účtu na Twitteri, musíš sa prihlásiť do svojho účtu na webovej lokalite Twitter.

Krok 2: Prejdi do nastavení svojho konta

Po prihlásení do svojho konta klikni na svoju profilovú fotografiu v pravom hornom rohu obrazovky. Tým sa otvorí rozbaľovacia ponuka, v ktorej musíš kliknúť na položku „Nastavenia a súkromie“.

Krok 3: Požiadaj o vymazanie účtu

V časti Účet prejdi nadol a klikni na možnosť „Deaktivovať účet“ v dolnej časti stránky. Tým sa dostaneš na novú stránku, kde ťa Twitter požiada o potvrdenie, že chceš odstrániť svoje konto.

Krok 4: Potvrď vymazanie účtu

Na ďalšej stránke ti Twitter poskytne ďalšie informácie o tom, čo sa stane, keď vymažeš svoj účet. Prečítaj si tieto informácie, a ak si si istý, že chceš odstrániť svoj účet, klikni na tlačidlo „Deaktivovať“.

Krok 5: Zadaj svoje heslo

Na potvrdenie toho, že chceš odstrániť svoj účet, ťa Twitter požiada o zadanie hesla. Tým sa zabezpečí, že svoj účet môžeš vymazať len ty a že nedôjde k jeho vymazaniu omylom.

Krok 6: Odstránenie účtu

Po zadaní hesla klikni na tlačidlo „Deaktivovať účet“. Tým sa tvoj Twitter účet natrvalo vymaže a už k nemu nebudeš mať prístup.

Po odstránení Twitter účtu sa natrvalo vymažú aj tvoje tweety, sledovatelia a ďalšie údaje spojené s tvojím účtom. Ak si chceš uchovať záznamy o svojich tweetoch alebo iných údajoch, nezabudni si pred vymazaním konta Twitter stiahnuť kópiu svojich údajov.

Vymazanie účtu na Twitteri je jednoduchý proces, ktorý možno vykonať v niekoľkých krokoch. Ak si chceš uchovať záznam svojich tweetov alebo iných údajov, nezabudni si pred vymazaním účtu stiahnuť kópiu svojich údajov z Twitteru.

Stiahnutie údajov z Twitteru

Ak chceš stiahnuť údaje zo služby Twitter jednoducho sa prihlás do svojho konta Twitter a prejdi do ponuky „Nastavenia a ochrana osobných údajov“. Tam klikni na kartu „Váš účet“ a vyber možnosť „Stiahnuť archív vašich údajov“. Twitter ťa potom pred pokračovaním vyzve na potvrdenie tvojej e-mailovej adresy a hesla. Po potvrdení si môžeš vybrať, ktoré údaje chceš získať, napríklad svoje tweety, priame správy a informácie o účte. Nakoniec klikni na tlačidlo „Vyžiadať údaje“ a počkaj, kým ti Twitter pošle e-mail s odkazom na stiahnutie tvojich údajov. Je to také jednoduché! Stiahnutím údajov zo služby Twitter môžete ľahko pristupovať k svojej aktivite na tejto platforme a prezerať. A budeš mať aj zálohu, ak si svoj Twitter účet zrušíš a vymažeš.

...

Čistíte online profily a účty? Po Twitter účte môžete pokračovať aj

Ako vymazať Facebook profit – osobný účet
Ako vymazať Gmail účet
Návod ako vymazať účet na Instagrame
Ako vymazať Facebook stránku
Ako vymazať YouTube kanál
Návod ako vymazať históriu pozeraných videí na YouTube

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.