Ako si odstrániť YouTube kanál

Odstránenie konta YouTube môže byť pre niektorých používateľov náročnou úlohou. Ak ste sa však rozhodli odstrániť svoje konto, tento článok vás prevedie celým procesom.

Vymazaním účtu YouTube sa vymaže aj váš účet Google a všetky údaje s ním spojené vrátane Gmailu, Disku Google a ďalších služieb Google. Preto si pred pokračovaním v procese vymazávania nezabudnite stiahnuť všetky údaje, ktoré si chcete ponechať.

Najprv sa prihláste do svojho účtu YouTube pomocou prihlasovacích údajov k účtu Google. Po prihlásení kliknite na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu obrazovky. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku „Nastavenia“.

Na ľavej strane obrazovky sa zobrazí zoznam možností. V dolnej časti zoznamu vyberte položku „Rozšírené nastavenia“. Rolujte až na koniec stránky, kým neuvidíte možnosť „Odstrániť kanál“. Kliknite na ňu.

Budete požiadaní o opätovné zadanie prihlasovacích údajov k účtu Google, aby ste potvrdili, že chcete vymazať svoj kanál. Po potvrdení sa vám zobrazí možnosť okamžite odstrániť váš kanál alebo ho dočasne skryť.

Ak sa rozhodnete dočasne skryť svoj kanál, vaše videá a komentáre budú skryté pred verejnosťou. Váš kanál a videá však budú stále prístupné a môžete ich kedykoľvek obnoviť.

Ak sa rozhodnete okamžite odstrániť svoj kanál, vaše videá a komentáre budú natrvalo odstránené a váš kanál bude z YouTube odstránený. Upozorňujeme, že túto akciu nie je možné vrátiť späť a stratíte všetky údaje súvisiace s vaším kanálom.

Po vykonaní voľby kliknite na tlačidlo „Odstrániť môj kanál“. Váš kanál bude následne vymazaný a vy budete odhlásený zo služby YouTube.

Odstránenie konta YouTube je jednoduchý proces, ktorý možno vykonať v niekoľkých krokoch. Postupovaním podľa vyššie uvedených krokov môžete odstrániť svoje konto a súvisiace údaje z platformy.

Strýko

Strýko ti so všetkým pomôže a poradí. Prináša informácie zo sveta a rád ti pomôže. Poradí ti s nudou, učením, prezradí zaujímavosti a dá ti možnosť zlepšiť svoj život.