Ako si odstrániť YouTube kanál

Odstránenie konta YouTube môže byť pre niektorých používateľov náročnou úlohou. Ak ste sa však rozhodli odstrániť svoje konto, tento článok vás prevedie celým procesom.

Vymazaním účtu YouTube sa vymaže aj váš účet Google a všetky údaje s ním spojené vrátane Gmailu, Disku Google a ďalších služieb Google. Preto si pred pokračovaním v procese vymazávania nezabudnite stiahnuť všetky údaje, ktoré si chcete ponechať.

Najprv sa prihláste do svojho účtu YouTube pomocou prihlasovacích údajov k účtu Google. Po prihlásení kliknite na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu obrazovky. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku „Nastavenia“.

Na ľavej strane obrazovky sa zobrazí zoznam možností. V dolnej časti zoznamu vyberte položku „Rozšírené nastavenia“. Rolujte až na koniec stránky, kým neuvidíte možnosť „Odstrániť kanál“. Kliknite na ňu.

Google vás požiada o opätovné zadanie prihlasovacích údajov k účtu Google, aby ste potvrdili, že chcete vymazať svoj kanál. Po potvrdení sa vám zobrazí možnosť okamžite odstrániť váš kanál alebo ho dočasne skryť.

Ak chcete iba dočasne skryť svoj kanál, vaše videá a komentáre sa skryjú pred verejnosťou. Váš kanál a videá ostanú stále prístupné a môžete ich kedykoľvek obnoviť.

Ak sa rozhodnete okamžite odstrániť svoj kanál, vaše videá a komentáre budú natrvalo odstránené a váš kanál bude z YouTube odstránený. Upozornenie! Túto akciu nie je možné vrátiť späť. Stratíte všetky údaje súvisiace s vaším kanálom.

Po vykonaní voľby kliknite na tlačidlo „Odstrániť môj kanál“. Youtube následne vymaže váš kanál a odhlási vás zo služby YouTube.

Odstránenie konta YouTube je jednoduchý proces, ktorý možno vykonať v niekoľkých krokoch. Postupovaním podľa vyššie uvedených krokov môžete odstrániť svoje konto a súvisiace údaje z platformy.

...

Čistíte online profily a účty? Po YouTube kanále môžete pokračovať aj

Ako vymazať Facebook profit – osobný účet
Ako vymazať Gmail účet
Návod ako vymazať Twitter účet
Ako vymazať Facebook stránku
Ako vymazať Instagram účet
Návod ako vymazať históriu pozeraných videí na YouTube

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.