Ako sa robia deti, tehotenstvo a jednoduché vysvetlenie

Ako sa robia deti. Pre rodičov a mladých je to chúlostivá téma. Najlepšie riešenia sú dve, a to také, že to vysvetlia rodiča svojim deťom, alebo to vysvetlí učiteľ/učiteľka vo vyšších ročníkoch na základnej škole.

Kúsok nižšie v článku sú odkazy na ďalšie články, kde môžete nájsť ďalšie informácie.

Podľa informácií redakcie stryko sa sex a sexuálne orgány preberajú na základnej škole v 7. ročníku na biológií. Môžu sa objaviť aj v ďalších ročníkoch na biológií, prípadne na hodinách občianskej náuky alebo etiky.

Rodičia a ani učitelia to nemajú ľahké. Podľa analýzy redakcie stryko.sk viac než tisíc ľudí mesačne hľadá na internete informácie o tejto téme. Viac než tisíc ľudí mesačne zisťuje ako sa robia deti.

Či už sa jedná o rodičov a učiteľov, ktorí sa pripravujú na vysvetľovanie, alebo jednotlivcov. V slovenčine je na internete informácií neveľa. Pritom sa jedná o jednu z najdôležitejších tém v živote človeka.

Ako sa robia deti

Od ovulácie po ejakuláciu, dnes si prejdeme rôzne kroky, ktoré vedú ku vzniku dieťaťa. Či už ste učiteľ, rodič alebo len jednotlivec, ktorého téma zaujíma, dúfame, že vám náš článok pomôže.

Základom robenia dieťaťa je sex. Pri sexe spermie cestujú k vajíčku. A takto v skratke vznikne dieťa. Samozrejme je to omnoho zložitejšie.

Začína to ovuláciou

Bez ovulácie je prirodzený vznik dieťaťa nemožný. Ovulácie je proces, ktorý je súčasťou menštruačného cyklu. Menštruáciu majú takmer všetky ženy. Menštruácia je znakom dievčenskej puberty – dospievania. Väčšina žien prvú menštruáciu zažije v 12-14 rokoch. Prirodzene sa môže objaviť aj o niekoľko rokov skôr, ale aj neskôr.

Počas ovulácie sa uvoľní zrelé vajíčko a posúva sa sliznicou vajíčkovodu von z tela. V prípade oplodnenia tohto vajíčka spermiou sa usadí v maternici ženy. Vo vaječníkoch zvyčajne vajíčko dozreje približne každý mesiac.

Ovulácia trvá približne 24 hodín, kedy je vo vajíčkovode vajíčko. Spermie sú schopné vo vajíčkovode prežiť aj 3 dni. Plodné dni – nazývame 3 dni pred a 2 dni po ovulácií.

Toto všetko sa zatiaľ deje v ženskom tele.

Potom sú potrebné spermie

Z vajíčka samotného dieťa nevznikne. Vajíčko sa musí spojiť s mužskou spermiou.

Uvádza sa, že priemerný muž vytvorí až 1500 spermií za sekundu.

Spermie sa vytvárajú v semenníkoch muža. Spermie mužské telo opúšťajú počas ejakulácie. Počas jednej ejakulácie muža sa uvoľňuje od 40 miliónov až do jednej miliardy spermií.

No len málo z nich sa dostane k ženskému vajíčku.

Aby sa spermie dostali k vajíčku, musia preplávať pošvu, krčok maternice, maternicu a vplávať do vajíčkovodov.

Spermie sa u mužov začínajú tvoriť približne vo veku 10 až 12 rokov.

Keď sa vajíčko spojí so spermiou

Ak spermií dopraje šťastie, a žena je aktuálne v rozmedzí 5 plodných dní okolo ovulácie, spermia vajíčko oplodní. Akonáhle sa to podarí jednej spermií, chemická reakcia už neumožní ďalším spermiám do vajíčka preniknúť.

Každá spermia má v sebe iné chromozómy – X alebo Y. To následne rozhodne o tom, aké bude mať dieťa pohlavie.

Neoplodnené vajíčko má vždy X chromozóm. Ak sa spojí so spermiou s X chromozómom, dieťa bude dievča. Keď sa vajíčko spojí so spermiou s Y chromozómom, dieťa bude chlapec.

Ak sa takto spoja mužské spermie a ženské vajíčko – v ženskom tele v správny čas, vajíčko bude oplodnené a žena otehotnie. Tehotenstvo trvá zvyčajne 9 mesiacov.

Po 9 mesiacoch príde pôrod a malé dieťa – bábätko je na svete.

Celý tento proces je samozrejme ešte zložitejší. Preto je najlepšie spýtať sa niekoho, kto sa tejto téme rozumie.

Ako zabrániť tehotenstvu

Niekedy muž a žena dieťa zatiaľ nechcú. Vtedy sa využívajú pomôcky, vďaka ktorým si muž a žena môžu užívať sex, no neurobia pri tom dieťa.

Najčastejšie sa jedná o kondómy – prezervatívy, ktoré použije muž. V prípade ženy je to trochu zložitejšie a treba to riešiť s rodičmi, gynekológom alebo s človekom, ktorý k tomu dá viac informácií.

Kondómy za dajú bežne kúpiť v ochode, lekárni, drogérií. Slúžia na to, aby sa spermie nedostali do ženského tela, a teda nevzniklo dieťa.

Kondómy taktiež chránia muža a ženu pred pohlavnými chorobami, preto sa pohlavnému styku s kondómom vraví chránený sex.

Rozcestník

Trochu zábavy k vážnej téme

Na svete existuje kniha od dánskeho autora menom Per Holm Knudsen, ktorý napísal knihu „How a baby is made“ resp. ako sa robia deti. Dnes si ju prejdeme s exkluzívnym slovenským prekladom a komentárom strýko.sk

Ako sa robia deti? Aj so obrázkami

Ako sa robia deti, začiatok. Otec a mama sa veľmi milujú a idú robiť dieťa.
Tú sú mama a otec dieťaťa. Veľmi sa ľúbia. Navzájom si pomôžu urobiť dieťa.

Sú tu dvaja ľudia, ktorí idú robiť deti. Zdieľajú vzájomné puto, pretože majú ozaj strašideľné oči.

Ako spraviť dieťa, fotka z knihy číslo 2.
Po vyzlečení rodičov vidíme, že mama má medzi nohami otvor. Volá sa to vagína. Otec má medzi nohami penis a semenníky.

Po vyzlečení rodičov, vidíme nejaké visiace veci. Naďalej vám ale budeme tieto visiace vecičky zbytočne počas tejto knihy ukazovať.

Ako vznikajú deti, rodičia sa veľmi ľúbia
Otec s mamou sa veľmi veľmi ľúbia a milujú a chcú si byť veľmi blízky. Niekedy, keď sa otec cíti naozaj zamilovane, jeho penis sa zväčší.

Prišli sme do bodu, kedy sa obaja rodičia červenajú a chcú sa špeciálne objímať. Povedzme si niečo o špeciálnych objatiach.

Ako sa robí dieťa, wrestling.
Otcove semenníky sú naplnené spermiami. Keď sa rodičia milujú, tieto spermie vyjdú z konca jeho penisu. Pohybujú sa z matkinej vagíny až do miesta v bruchu, ktoré nazývame maternica. Niekedy je v maternici malé vajíčko a spermie sa s ním spoja.

Obrázok je však trochu nesprávny, pretože „bozkávanie“ je väčšinou so zavretými očami.

Ako sa vyvíja plod dieťaťa.
Najprv to malé vajíčko vyzerá viac ako žubrienka než bábätko. Je pevne upevnené k matkinej maternici pupočnou šnúrou. Cez ňu plod dieťaťa dostáva jedlo od mami až dokým nedorastie dostatočne na to, aby sa narodilo.

Najprv to malé vajíčko vyzerá skôr ako žubrienka než bábätko. Je pevne spojené pupočnou šnúrou. Toto sa však nestane skôr než približne po 10 týždňoch. Zatiaľ nevieme, prečo je otec stále holý, aj 10 týždňov po oplodnení matky.

Ako sa robia deti a rast brucha tehotnej matky.
Ako dieťa rastie, aj matkine brucho rastie. Celé tieto mesiace je otec veľmi pyšný. Užívajú si spolu šťastné momenty, prvé pohyby bábätka v matkinom bruchu a počítajú dni do narodenia.

Ako aj dieťa rastie, tak rastie aj matkine brucho. Počas týchto mesiacov je otec stále nehanebne holý. Netreba, aby boli otec s mamou holí počas celých 9 mesiacov.

Ako sa robí dieťa a začiatok pôrodu.
V jeden deň matka povie otcovi, že si je istá, že bábätko je už pripravené narodiť sa.

Jedného dňa sa mama a otec konečne oblečú. Mama povie otcovi, že dieťa je pripravené na narodenie. Povie to takým spôsobom, že zakričí niečo ako „UŽ!!“ Naskočia do auta a ponáhľajú bezpečne do pôrodnice.

Pôrod dieťaťa a cesta do nemocnice - pôrodnice.
Niektoré deti sa rodia doma, ale väčšina sa rodí v nemocnici – pôrodnici. Tam môže doktor viac pomôcť bábätku vyjsť von z matkinej maternice. Na obrázku sa mama a otec vezú do pôrodnice.
Ležanie v pôrodnici a príprava na pôrod bábätka.
Mama je na posteli v maternici. Doktor jej pomôže mať bábätko. Niekedy otec rád zostane s mamou, aby mohol vidieť bábätko ihneď ako sa narodí.

Mama si potom ľahne a zakryje sa prikrývkou až po krk, pretože si myslí, že môže porodiť so cťou a dôstojnosťou.

Pôrod bábätka.
Hlavička bábätka vyjde prvá. Matkine telo sa roztiahne, aby mohlo dieťa vyjsť.

Dôstojnosť ide bokom, bábätko môže vyjsť von s úsmevom na tvári. HERE IS JOHNY!!!

Pokračovanie pôrodu dieťaťa.
Potom vyjdú ruky. Keď je bábätko celé vonku, tak doktor prestrihne pupočnú šnúru, ktorá doteraz dávala jedlo dieťaťu, ale teraz už nie je potrebná.

V úplnom prevrate udalostí toto bábätko vyletí von s jazzovými rukami. TADÁÁ!

Narodenie dieťaťa, už je na svete.
Keď mama drží bábätko v náručí s otcom vedľa nej, sú pri tom veľmi šťastní a pyšní.

Potom sa mama s minútu starým bábätkom zahrá na lietadielko, na čo sú rodičia pyšní a šťastní.

Malý popis ako sú rodičia šťastný. Štastná je aj rodina a príbuzní. Chodia na návštevy čisto nového človeka.
Otec s mamou sú veľmi šťastní, pretože teraz sú rodina. Ich príbuzní a rodina sú tiež šťastní. Často chodia na prvú návštevu nového malého človeka.
Ako sa robia deti, mladá šťastná rodinka s novým bábätkom.
Mama s bábätkom odpočívajú v nemocnici a spoznávajú sa. O niekoľko dní pre nich príde otec a zoberie ich domov. Hladné bábätko pije mlieko s pŕs jeho mami.

Mama čumí na svoje dieťa a rozmýšľa, „Čo teraz?“

Takže ako sa robia deti?

Nechceš robiť deti, alebo chceš byť v bezpečí? Aj kondómy sa dajú kúpiť cez internet. Netreba sa trápiť a zaťažovať návštevou lekárne alebo obchodu.

Na vyrobenie dieťaťa sú potrebné mužské a ženské pohlavné orgány. Tehotenstvo zvyčajne trvá 9 mesiacov. Počas tehotenstva a výroby dieťaťa rodičia zažívajú mnohé príznaky stresu.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.