Ako sa zbaviť cucfleku rýchlo a jednoducho – šup s ním preč

Cucflek je malá modrina, ktorá môže vzniknúť vďaka špeciálnemu spôsobu bozkávania. Síce vyjadruje lásku, no keď príde na otázku ako sa zbaviť cucfleku, môžeme sa cítiť naozaj bezmocne. Najviac sa objavuje v romantickom živote mladých ľudí a tínedžerov. Môže sa jednať o romantickú predohru, zábavu alebo niečo ako označkovanie teritória. Medvede sa trú o stromy a ľudia si robia cucfleky. Niektorí ich majú radi, niektorí ich neznášajú a dávajú im kontroverznú, priam bohémsku váhu.

Cucflek môžeme zvyčajne nájsť v oblasti krku, na šiji, v okruhu dekoltu resp. na hrudi. To už záleží na tom, či daný cucflek robí žena alebo muž. Mladí ľudia považujú cucflek za romantické označenie teritória, v tomto prípade partnera. Cucflek môže vzniknúť aj náhodou a nie naschvál.

Práve pre takéto situácie sa hodí vedieť nielen to, ako urobiť cucflek, ale aj to, ako odstrániť cucflek, prípadne ho zakryť alebo prekryť. Aby bola moja téma komplexná, pozriem sa teda aj na túto druhú stránku mince a pokúsim sa zodpovedať aj druhú spomínanú otázku.

Hoci sú cucfleky zvyčajne neškodné, môžu byť nevzhľadné a môžu spôsobovať rozpaky alebo nepohodlie.

Ak chceš cucflek odstrániť rýchlo a účinne, tu je niekoľko krokov, ktoré treba dodržať:

  1. Prvým krokom je priložiť na cucflek studený obklad, napríklad ľadový obklad alebo vrecko s mrazenou zeleninou. To môže pomôcť znížiť opuch a zápal a môže pomôcť minimalizovať vzhľad modriny.
  2. Použitie teplého obkladu – Približne po 20 minútach prejdi na teplý obklad, napríklad teplý uterák alebo vyhrievaciu podušku. To môže pomôcť zvýšiť prietok krvi do oblasti a podporiť hojenie.
  3. Masíruj oblasť – Jemné masírovanie cucfleka prstami môže pomôcť rozbiť krvné zrazeniny, ktoré spôsobujú modrinu. Používaj krúživé pohyby a vyvíjajte ľahký tlak, pričom dávajte pozor, aby ste netlačili príliš silno a nespôsobili si ďalšie poranenie.
  4. Aplikuj krém na lokálne použitie – Existuje mnoho voľne predajných krémov a mastí, ktoré sú určené na zníženie výskytu modrín. Hľadaj výrobky, ktoré obsahujú arniku alebo vitamín K, o ktorých je známe, že pomáhajú podporovať hojenie a znižovať opuch.
  5. Zakrytie – Ak potrebuješ cucflek zakryť, môžeš skúsiť použiť make-up alebo šatku. Na zakrytie modrín sa často odporúča zeleno sfarbený korektor, pretože môže pomôcť neutralizovať červenú alebo fialovú farbu cucfleka.

Všetci sme aspoň raz mali cuflek, však? V jednej chvíli si užívaš vášnivé chvíle so svojou polovičkou a v ďalšej sa zobudíš s modrofialovým suvenírom na pokožke – s cucflekom. Ale čo je to vlastne cucflek a ako sa ho môžeš zbaviť? No, pripútaj sa a ideme sa ho zbaviť.

Pre budúce cucflekové situácie pozri:

Čo je to cucflek?

Ako sa zbaviť cucfleku

Cucflek, známy aj ako milostné uhryznutie alebo značka po bozku, je druh modriny. Keď ťa niekto saje alebo hryzie do kože, sanie spôsobí, že sa ti pod kožou pretrhnú drobné cievy, ktoré sa nazývajú kapiláry. To vedie k vytvoreniu kaluže krvi, ktorá zmení farbu pokožky na modrofialovú.

Veda o cucflekoch

Predstav si cucflek ako malé, lokalizované pomliaždenie. Vieš, ako keď si narazíš koleno o stôl a zanechá to stopu? Je to takmer rovnaká myšlienka – len stôl vymeň za vášnivého partnera alebo partnerku. Čím intenzívnejšie je prisatie alebo uhryznutie, tým je cucflek silnejší.

Rôzne metódy odstránenia cucflekov

Ako sa teda zbaviť tohto nie príliš žiadúceho odznaku lásky? Tu je niekoľko osvedčených metód.

Studený obklad

Rovnako ako pri iných modrinách, aj prikladanie studeného obkladu môže pomôcť znížiť opuch a zmenšiť cievy, čím sa minimalizuje vzhľad cucfleka. Takže si vezmi vrecko mrazeného hrášku alebo studenú lyžicu a pusti sa do roboty!

Teplý obklad

Po jednom alebo dvoch dňoch, keď sa cucflek už usadí, môžeš prejsť na teplý obklad. Teplo pomôže zvýšiť prietok krvi a pomôže telu odstrániť nahromadenú krv.

Mätový olej

Použitie malého množstva mätového oleja môže stimulovať prietok krvi do oblasti, čo pomôže rýchlejšie odstrániť modrinu. Nezabudni však najprv urobiť skúšobný náplasťový test, že či ti mätový olej náhodou nedráždi pokožku.

Aloe Vera

Aloe vera, ktoré je známe pre svoje hojivé a protizápalové vlastnosti, môže znížiť citlivosť a urýchliť hojenie. Natri a nechaj pôsobiť!

...

Masírovanie

Masírovanie miesta môže pomôcť rozptýliť zrazenú krv a podporiť rýchlejšie hojenie. Pomocou prstov vyvíjaj tlak a krúživými pohybmi masíruj miesto s cucflekom.

Hydratácia a strava

Pitie veľkého množstva vody a strava bohatá na vitamín K môžu pomôcť urýchliť zotavenie.

Odporúčania a mýty

Hoci je skvelé vedieť, ako odstrániť cucflek, je tiež dôležité poznať bezpečnostné opatrenia a vyvrátené mýty.

Veci, ktorým sa treba vyhnúť

Vyhni sa škrabaniu alebo driapaniu cucfleku. Môže sa to zdať lákavé, ale môže to viesť k ďalšiemu poškodeniu a dokonca k zjazveniu.

Najčastejšie mýty

Niektorí tvrdia, že cucflek sa dá odstrániť priložením mince. Prípadne potretím zubnou pastou. Tieto metódy sú nielen neúčinné, ale môžu spôsobiť aj podráždenie pokožky a ďalšie poškodenie. Ak budeš skúšať zubnú pastu proti cucfleku, najprv to skús s menším množstvom na malom mieste, pretože nechceným podráždením pokožky si cucflek môžeš predĺžiť a ešte viac zvýrazniť.

Ako predchádzať cucflekom

Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s cucflekom? V prvom rade mu predchádzaj! Kľúčom k úspechu je komunikácia s partnerom. Ak ti cucfleky veľmi vadia, nezabudni to povedať.

Záver

Takže tu máš všetko potrebné o cucflekoch, od toho, čo sú, cez to, ako sa ich zbaviť, až po to, ako im predchádzať. Pamätaj, že neexistuje žiadny spoľahlivý spôsob, ako sa cucfľaka zbaviť okamžite – vyžaduje si to čas a trpezlivosť.

Keď riešiš cucfleky, asi beháš po festivaloch a môžeš skontrolovať náš článok Čo si zobrať a zbaliť na festival s celým zoznamom všetkého potrebného.

Ako dlho zvyčajne trvá cucflek?

Cucflek zvyčajne trvá približne týždeň alebo dva, v závislosti od jeho závažnosti a schopnosti tela zahojiť sa.

Môže byť cucflek škodlivý?

Hoci je zvyčajne neškodný, vo veľmi zriedkavých prípadoch môže cucflek spôsobiť závažnejšie komplikácie.

Čo pomáha na cucflek? Môže nejaký domáci prostriedok okamžite odstrániť cucflek?

Žiadny domáci prostriedok nemôže odstrániť cucflek okamžite. Trvá určitý čas, kým sa do tela znovu vstrebe krv a kým modrina zmizne.

Môže make-up zakryť cucflek?

Áno, na zakrytie cucfleka môžeš použiť make-up, napríklad korektor alebo podkladovú bázu.

Aký je najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť cucfleka?

„Najrýchlejší“ spôsob závisí od toho, ako tvoje telo reaguje na ošetrenie. Bežne sa však používajú studené obklady, teplé obklady a lokálne ošetrenia, ako je aloe vera alebo mätový olej. Okrem toho je najrýchlejší makeup alebo zakrytie rolákom.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.