Ako odfarbiť vlasy peroxidom

Odfarbovanie vlasov pomocou peroxidu vodíka môže byť účinným spôsobom zosvetlenia vlasov bez použitia drsných chemikálií. Pri používaní peroxidu je však potrebné postupovať opatrne. Pretože pri nesprávnom použití môže spôsobiť poškodenie vlasov. Tu je niekoľko krokov na bezpečné odfarbenie vlasov s peroxidom:

Príprava vlasov

Uistite sa, že sú vlasy čisté a zbavené všetkých stylingových prípravkov alebo olejov. Najlepšie je odfarbovať vlasy, keď sú suché.

Zmiešaj peroxid

V miske zmiešajte peroxid a vodu. Koncentrácia peroxidu by nemala presiahnuť 3 %. (Prípadne postupuj podľa príbalových pokynov alebo pokynov od profesionála profesionálky.)

Zmes nanes na vlasy

Pomocou fľaše s rozprašovačom nanes zmes peroxidu rovnomerne na vlasy. Zabezpeč úplné nasýtenie vlasov.

...

Nechaj pôsobiť

Vlasy zakry sprchovou čiapkou a nechaj zmes peroxidu pôsobiť 30 až 60 minút v závislosti od požadovanej úrovne zosvetlenia. Každých 10 minút skontroluj vlasy pre sledovanie procesu zosvetlenia.

Opláchni a uprav

Po dosiahnutí požadovanej úrovne zosvetlenia vlasy dôkladne opláchni studenou vodou. Na obnovenie vlhkosti vlasov použi hĺbkový kondicionér.

V prípade potreby opakuj

...

Ak vlasy nie sú dostatočne svetlé, môžeš proces zopakovať po niekoľkých dňoch, aby sa vlasy mohli zotaviť.

Peroxid môže byť pre vlasy škodlivý. Preto treba prijať preventívne opatrenia, aby nedošlo k ich poškodeniu. Uisti sa, že používaš nízku koncentráciu peroxidu a obmedz frekvenciu používania, aby nedošlo k nadmernému zaťaženiu vlasov. Pred pokusom o odfarbenie vlasov doma je tiež dobré poradiť sa aj s odborníkom na starostlivosť o vlasy.

Peroxid vodíka

Peroxid vodíka slúži na mnohé účely. Čistí rany. Pôsobí ako bieliaci prostriedok. Má ho mnoho domácností. Konkuruje bielidlám a čistiacim prostriedkom na báze alkoholu. Vo vyšších koncentráciách sterilizuje zariadenia v zdravotníckych zariadeniach. Je častou voľbou vďaka svojej účinnosti proti mikróbom. V kozmetickom priemysle zosvetľuje vlasy. Je alternatívou k drsnejším chemikáliám. Peroxid vodíka sa rozkladá na vodu a kyslík. To z neho robí ekologicky šetrnú voľbu. V záhradníctve prevzdušňuje pôdu a bojuje proti hnilobe koreňov. V porovnaní s niektorými syntetickými chemikáliami je to univerzálna a bezpečnejšia voľba.

Celý článok o peroxide vodíka nájdete TU.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.