Ako odfarbiť vlasy peroxidom

Odfarbovanie vlasov pomocou peroxidu vodíka môže byť účinným spôsobom zosvetlenia vlasov bez použitia drsných chemikálií. Pri používaní peroxidu je však potrebné postupovať opatrne, pretože pri nesprávnom použití môže spôsobiť poškodenie vlasov. Tu je niekoľko krokov na bezpečné odfarbenie vlasov s peroxidom:

Príprava vlasov

Uistite sa, že sú vlasy čisté a zbavené všetkých stylingových prípravkov alebo olejov. Najlepšie je odfarbovať vlasy, keď sú suché.

Zmiešaj peroxid

V miske zmiešajte peroxid a vodu. Koncentrácia peroxidu by nemala presiahnuť 3 %. (Prípadne postupuj podľa príbalových pokynov alebo pokynov od profesionála profesionálky.)

Zmes nanes na vlasy

Pomocou fľaše s rozprašovačom nanes zmes peroxidu rovnomerne na vlasy. Uisti sa, že sú vlasy úplne nasýtené.

Nechaj pôsobiť

Vlasy zakry sprchovou čiapkou a nechaj zmes peroxidu pôsobiť 30 až 60 minút v závislosti od požadovanej úrovne zosvetlenia. Každých 10 minút skontroluj vlasy pre sledovanie procesu zosvetlenia.

Opláchni a uprav

Po dosiahnutí požadovanej úrovne zosvetlenia vlasy dôkladne opláchni studenou vodou. Na obnovenie vlhkosti vlasov použi hĺbkový kondicionér.

V prípade potreby opakuj

Ak vlasy nie sú dostatočne svetlé, môžeš proces zopakovať po niekoľkých dňoch, aby sa vlasy mohli zotaviť.

Peroxid môže byť pre vlasy škodlivý, preto je dôležité prijať preventívne opatrenia, aby nedošlo k ich poškodeniu. Uisti sa, že používaš nízku koncentráciu peroxidu a obmedz frekvenciu používania, aby nedošlo k nadmernému zaťaženiu vlasov. Pred pokusom o odfarbenie vlasov doma je tiež dobré poradiť sa s odborníkom na starostlivosť o vlasy.

Strýko

Strýko ti so všetkým pomôže a poradí. Prináša informácie zo sveta a rád ti pomôže. Poradí ti s nudou, učením, prezradí zaujímavosti a dá ti možnosť zlepšiť svoj život.