Vyskytujú sa jedovaté hady na ostrovoch Wallis a Futuna?

Vyskytujú sa jedovaté hady na ostrovoch Wallis a Futuna?

Wallis a Futuna ležiace v južnom Tichomorí hostia rôzne druhy voľne žijúcich živočíchov, ale je pozoruhodné, že sa tu nevyskytujú jedovaté hady. Táto absencia je čiastočne spôsobená izoláciou ostrovov a prísnymi opatreniami biologickej bezpečnosti, ktoré zabraňujú zavlečeniu nepôvodných druhov. Miestne ekosystémy, ktoré nie sú ohrozené jedovatými hadmi, podporujú jedinečnú rovnováhu flóry a fauny. Turisti, ktorí navštívia Wallis a Futunu, môžu skúmať sviežu krajinu a rozmanité biotopy bez obáv, že sa stretnú s nebezpečnými hadmi. Táto situácia zvyšuje príťažlivosť ostrovov pre milovníkov prírody a tých, ktorí hľadajú pokojné prostredie. Návštevníkom sa však stále odporúča, aby rešpektovali prírodné prostredie a dbali na to, aby neúmyselne nezavliekli invazívne druhy. Neustále sa podporuje úsilie o ochranu prírody s cieľom zachovať tento nedotknutý stav. Stav bez hadov významne prispieva k povesti ostrovov ako bezpečnej a pokojnej destinácie.

Wallis a Futuna je francúzske územie v južnom Pacifiku. Nemá žiadne správy o výskyte jedovatých suchozemských hadov. Odľahlá poloha ostrovov a ich malá rozloha prispievajú k absencii týchto plazov, čo zaručuje bezpečnosť miestneho obyvateľstva a návštevníkov.

V prípade uhryznutia jedovatým hadom čo najskôr zavolajte na miestne pohotovostné číslo. Príznaky a základnú prvú pomoc pri uštipnutí jedovatým hadom nájdete TU.

Wallis a Futuna – Wallis and Futuna Islands

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.