Sú v Svätom Tomášovi a Princovom ostrove jedovaté hady?

Sú v Svätom Tomášovi a Princovom ostrove jedovaté hady?

Na Svätom Tomášovi a Princovom ostrove, fascinujúcom súostroví v Guinejskom zálive, sa nevyskytujú žiadne jedovaté hady. Cestovatelia často vyjadrujú úľavu, keď sa o tom dozvedia, pretože to zvyšuje pôvab objavovania bujnej tropickej krajiny bez strachu. Na ostrovoch sa vyskytuje bohatá biodiverzita vrátane mnohých endemických druhov, ale jedovaté hady nie sú súčasťou tohto ekosystému. Táto absencia je v tropických oblastiach, kde sú jedovaté druhy zvyčajne bežné, pomerne zriedkavá. Turisti preto môžu bez obáv prechádzať hustými dažďovými pralesmi a zdolávať sopečné vrcholy. Vždy sa však odporúča opatrnosť, pretože na ostrovoch žijú aj iné potenciálne škodlivé živočíchy. Miestni sprievodcovia sú neoceniteľní pre bezpečnú navigáciu a spoznávanie jedinečných divokých zvierat. Takáto bezpečnosť umožňuje návštevníkom naplno sa ponoriť do prírodných krás Svätého Tomáša a Princovho ostrova.

Na Svätom Tomášovi a Princovom ostrove, tropickom ostrovnom štáte pri pobreží strednej Afriky, sa jedovaté hady nevyskytujú. Jeho izolovaná poloha prispela k jedinečnej biodiverzite s nedostatkom jedovatých druhov hadov.

V prípade uhryznutia jedovatým hadom čo najskôr zavolajte na miestne pohotovostné číslo. Príznaky a základnú prvú pomoc pri uštipnutí jedovatým hadom nájdete TU.

Svätý Tomáš a Princov ostrov – Sao Tome and Principe

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.