Sú v Spojených arabských emirátoch jedovaté hady?

Sú v Spojených arabských emirátoch jedovaté hady?

V Spojených arabských emirátoch, ktoré sú známe svojimi vyprahnutými púšťami a mestskou krajinou, žije aj niekoľko druhov jedovatých hadov. Spomedzi nich si pozornosť zaslúžia najmä arabská rohatá zmija a pílkovitá zmija, ktoré sú prispôsobené drsnému púštnemu prostrediu. Jednotlivcom, ktorí sa vydávajú do prírodných oblastí, sa odporúča, aby sa o týchto hadoch informovali, aby si zaistili bezpečnosť. Miestne programy pre voľne žijúce zvieratá poskytujú cenné informácie o tom, ako identifikovať hada a ako reagovať pri stretnutí s ním. Tieto jedovaté druhy majú zásadný význam pre kontrolu populácie škodcov, čím sa udržiava ekologická rovnováha v ich biotopoch. Snahy o ochranu prírody v SAE sa zameriavajú na ochranu týchto plazov a ich prostredia, pričom si uvedomujú ich dôležitú úlohu v prírodnom ekosystéme. Podporou lepšieho poznania týchto hadov môžu obyvatelia a návštevníci bezpečne oceniť prírodnú rozmanitosť regiónu. Zodpovedná interakcia s voľne žijúcimi živočíchmi SAE tak umožňuje hlbšie pochopenie ich jedinečných púštnych ekosystémov.

V Spojených arabských emirátoch s ich púštnou krajinou žije niekoľko druhov jedovatých hadov vrátane zmije arabskej rohatej a zmije piesočnej. Tieto hady sú prispôsobené suchým podmienkam a možno ich nájsť v púštnych oblastiach, čo predstavuje riziko pre ľudí, najmä mimo mestských centier.

V prípade uhryznutia jedovatým hadom čo najskôr zavolajte na miestne pohotovostné číslo. Príznaky a základnú prvú pomoc pri uštipnutí jedovatým hadom nájdete TU.

Spojené Arabské Emiráty (UAE) – United Arab Emirates

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.