Sú v San Maríne jedovaté hady?

Sú v San Maríne jedovaté hady?

San Maríno, jedna z najmenších krajín na svete, nemá na svojom území žiadne pôvodné jedovaté hady. K tejto absencii môže prispievať jeho geografická poloha a relatívne chladnejšie podnebie v porovnaní s inými stredomorskými regiónmi. Návštevníci aj miestni obyvatelia profitujú z bezpečnosti, ktorá je spojená s nedostatkom jedovatých plazov. Vďaka tomu sú vonkajšie aktivity v San Maríne bezpečnejšie a lákavejšie, čo umožňuje turistom bez obáv objavovať jeho historické pamiatky a prírodné krásy. Starostlivá údržba prírodného a mestského prostredia v krajine pomáha predchádzať podmienkam prostredia, ktoré zvyčajne priťahujú takéto druhy. Napriek tomu je San Maríno naďalej ostražité pri monitorovaní voľne žijúcich živočíchov, aby sa zabezpečilo, že invázne druhy nenarušia miestny ekosystém. V záujme zachovania tohto bezpečného stavu sa kladie dôraz na ochranu a vzdelávanie o miestnej divokej prírode. Jedinečné čaro San Marina tak umocňuje jeho bezpečná, prírodná krajina, vďaka čomu je ideálnou destináciou pre milovníkov prírody aj histórie.

San Maríno, jedna z najmenších a najstarších republík na svete, ktorá sa nachádza v Taliansku, nemá žiadne konkrétne správy o jedovatých hadoch. Pravdepodobnosť stretnutia s jedovatými hadmi v tejto prevažne urbanizovanej krajine je veľmi nízka.

V prípade uhryznutia jedovatým hadom čo najskôr zavolajte na miestne pohotovostné číslo. Príznaky a základnú prvú pomoc pri uštipnutí jedovatým hadom nájdete TU.

San Maríno – San Marino

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.