Sú v Mjanmarsku (Barma) jedovaté hady?

Jedovaté hady v Mjanmarsku (Barma)

Mjanmarsko je domovom bohatej rozmanitosti druhov hadov vrátane niekoľkých jedovatých. Kobra kráľovská, jeden z najhrozivejších druhov, je známa svojou impozantnou veľkosťou a smrtiacim jedom. Tento had sa často vyskytuje v hustých džungliach a vidieckych oblastiach, kde často prichádza do kontaktu s miestnymi obyvateľmi. Ďalší jedovatý obyvateľ, zmija Russellova, sa často vyskytuje na poľnohospodárskych poliach a okrajoch dedín. Kvôli blízkosti ľudských obydlí je zodpovedná za mnohé prípady uštipnutia hadom. Cestovateľom do Mjanmarska sa odporúča, aby boli pri skúmaní prírodných oblastí opatrní a nosili vhodnú obuv. Miestne zdravotné kliniky sú vybavené na ošetrenie hadích uštipnutí, čo zdôrazňuje dôležitosť vyhľadania rýchlej lekárskej starostlivosti. Úcta k týmto mocným tvorom a informovanosť o ich životnom prostredí môžu výrazne znížiť riziká spojené so stretnutím s hadmi.

V bohatých mjanmarských ekosystémoch sa vyskytuje široká škála jedovatých hadov, ako je kobra kráľovská, zmija Russellova a krait pásavý. Tieto hady sa vyskytujú po celej krajine, od hustých džunglí až po poľnohospodársku pôdu, čo prispieva k vysokému počtu prípadov uštipnutia hadom.

V prípade uhryznutia jedovatým hadom čo najskôr zavolajte na miestne pohotovostné číslo. Príznaky a základnú prvú pomoc pri uštipnutí jedovatým hadom nájdete TU.

Mjanmarsko (Barma) – Myanmar (Burma)

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.