Sú v Macau jedovaté hady?

Jedovaté hady v Macau

Aj keď je Macao malé, vyskytujú sa v ňom jedovaté hady, ktoré môžu byť pre neinformovaného návštevníka znepokojujúce. Najbežnejším z nich je krait mnohopásy, známy svojím vysoko toxickým jedom, ktorý môže byť životu nebezpečný. Okrem toho sa v menej urbanizovaných častiach regiónu často vyskytuje kobra čínska, ďalší pôvodný druh. Tieto hady sa zvyčajne držia bokom a sú nočné, čo znižuje pravdepodobnosť stretnutia počas dňa. Stretnutia sú zriedkavé, ale môžu sa vyskytnúť vo vidieckych alebo nezastavaných oblastiach, najmä tam, kde sú prirodzené biotopy nenarušené. Miestne úrady poskytujú usmernenia, ako reagovať na pozorovanie hada, pričom zdôrazňujú, že je dôležité dodržiavať bezpečnú vzdialenosť. Pre tých, ktorí skúmajú turistické chodníky alebo navštevujú parky, je dôležité dodržiavať označené chodníky a všímať si svoje okolie. Informovanosť a opatrnosť môžu výrazne minimalizovať riziká spojené s týmito jedovatými obyvateľmi.

Macao ako husto obývaná mestská oblasť má veľmi obmedzený výskyt voľne žijúcich živočíchov vrátane jedovatých hadov. Okolité regióny južnej Číny sú však domovom rôznych jedovatých hadov, ako je kobra čínska a krait mnohopásy, ktoré by sa potenciálne mohli vyskytovať v menej urbanizovaných oblastiach Macaa.

Macao – Macau

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.