Sú v Bahrajne jedovaté hady?

Jedovaté hady v Bahrajne

Bahrajn, ostrovný štát, je známy minimálnym výskytom jedovatých hadov, čo zvyšuje jeho príťažlivosť ako bezpečnej destinácie pre outdoorové aktivity. S tými niekoľkými jedovatými druhmi, ktoré sa tu vyskytujú, sa verejnosť stretáva len zriedkavo, a to vďaka hustote bahrajnskej mestskej zástavby a spravovaným divokým oblastiam. Medzi nimi možno spomenúť morského hada z Arabského zálivu, ktorý však žije predovšetkým v morskom prostredí a pre suchozemcov nepredstavuje veľkú hrozbu. V zriedkavých prípadoch možno v menej rozvinutých oblastiach, najmä tam, kde je zachovaná púštna krajina, spozorovať zmiju piesočnú. Tieto pozorovania sú síce zriedkavé, ale nabádajú miestne orgány, aby zachovali ostražitosť pri vzdelávaní verejnosti o voľne žijúcich živočíchoch. Medzi bezpečnostné opatrenia patrí jasné označenie potenciálnych stanovíšť hadov a pravidelné školenie záchranárov. Turistom a obyvateľom sa odporúča, aby sa v prírodných oblastiach zdržiavali na vyznačených chodníkoch a nosili vhodnú obuv. Pri dodržiavaní týchto jednoduchých preventívnych opatrení môžu návštevníci pohodlne preskúmať rozmanité prostredie Bahrajnu s minimálnym rizikom.

Bahrajn, ostrovný štát v Perzskom zálive, má obmedzený výskyt jedovatých hadov. Arabská rohatá zmija (Cerastes gasperettii) je jedným z mála druhov, ktoré sa vyskytujú v bahrajnských púštnych a polopúštnych biotopoch. Hoci stretnutia s jedovatými hadmi sú pomerne zriedkavé, môžu predstavovať zdravotné riziko, najmä v oblastiach, kde je obmedzený prístup k lekárskej starostlivosti.

Bahrajn – Bahrain

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.