Sú na Bermudách jedovaté hady?

Jedovaté hady na Bermudách

Bermudy, subtropický ostrov, sú domovom rôznych živočíchov, ale je zaujímavé, že sa tu nenachádzajú žiadne jedovaté hady. Mierne podnebie a rôznorodé biotopy by mali byť typické pre celý rad plazov, ale hady tu chýbajú. Z historického hľadiska je tento nedostatok úľavou pre obyvateľov aj početných turistov, ktorí sem každoročne zavítajú. V ekosystémoch ostrova namiesto nich dominujú vtáky, hmyz a niekoľko introdukovaných druhov jašterov. Snaha o zachovanie ostrova bez hadov zahŕňa prísne predpisy o dovoze zvierat, ktorých cieľom je zachovať jedinečné prírodné prostredie Bermúd. Takéto opatrenia chránia nielen miestnu ľudskú populáciu, ale aj endemické a ohrozené druhy, ktoré by mohli byť ohrozené inváznymi predátormi. Absencia jedovatých hadov prispieva k príťažlivosti Bermúd ako bezpečnej a rodinnej destinácie. Návštevníci môžu slobodne objavovať prírodné krásy bez obáv, že sa stretnú s nebezpečnými voľne žijúcimi živočíchmi.

Na Bermudách sa nevyskytujú žiadne pôvodné jedovaté hady. Prísna kontrola životného prostredia a izolácia ostrova zabránili vzniku populácií jedovatých hadov, vďaka čomu je ostrov bezpečný pred rizikami spojenými s uštipnutím jedovatým hadom.

V prípade uhryznutia jedovatým hadom čo najskôr zavolajte na miestne pohotovostné číslo. Príznaky a základnú prvú pomoc pri uštipnutí jedovatým hadom nájdete TU.

Bermudy – Bermuda

Ďalšie štáty a regióny, a výskyt jedovatých hadov v nich, nájdete TU. Alebo použite vyhľadávanie na webe – ikonka lupy v menu stránky.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.