Je najvyšší čas umožniť si to.

Je čas umožniť si to: umožniť si zlyhanie, umožniť si mýliť sa, umožniť si robiť chyby.

Určite máš veľké ciele a veľké sny.

Hlboko vnútri viem, že sú veci, ktoré chceš robiť, pretože to som chcel robiť aj ja, a pritom si možno myslíš: „Omg, čo ak urobím chybu. Ó môj bože, čo ak zlyhám. Ach môj bože, čo ak sa pomýlim?“ A vieš čo? Ak sa chystáš usilovať o cieľ a sen akéhokoľvek rozsahu, na ktorom skutočne záleží (čo akože rozhodne musíš), budeš to všetko robiť bez ohľadu na tie falošné myšlienky a strachy.

Zlyháš, nie raz, nie dvakrát, ale mnohokrát.

Urobíš chyby, nie jednu, nie dve, ale desiatky alebo viac.

Budeš sa mýliť, a práve tak sa učíme. Takto rastieme.

Takto si vybuduješ neoceniteľné skúsenosti, ktoré ťa pripravia na čas, keď budeš mať pravdu, na čas, keď budeš na správnej ceste, na čas, keď sa objaví úspech.

Ale aby sa ti tam podarilo dostať, nevynecháš chyby a zlyhania, a preto, keď sa vydáš na túto cestu, ako z nej urobíš lekciu a nie mučenie?

Umožníš si to: Je v poriadku zlyhať. Je v poriadku robiť chyby a je v poriadku mýliť sa.

Keď to urobíš, keď si dovolíš byť v tomto procese človekom, potom sa zbavíš pocitu viny, nepríjemného pocitu, keď sa tieto veci stanú, a môžeš sa k nim postaviť zo zvedavosti a učiť sa.

Už vieš, že k zlyhaniu dôjde, pretože je to súčasť procesu.

Čo sa z toho môžeš naučiť? Čo sa zo zlyhania môžeš naučiť, namiesto toho, aby ťa definoval len zlými emóciami? Umožni si byť človekom pri ceste za svojimi superľudskými cieľmi.

Dovoľ si to, to je jediné posolstvo dnešného dňa a dúfam, že to začneš robiť, pretože tak to bude jednoduchšie a úspech bude oveľa dosiahnuteľnejší a radostnejší.

To ti odkazuje Farnoosh Brock

Šťastie je, keď sa skúsenosti a tisíce zlyhaní stretnú s príležitosťou.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.