Nápady na najlepšie darčeky, dobré aj somariny k narodeninám

Po roku je to opäť tu – niekto, koho poznáš a máš rád, oslavuje narodeniny! A aj keď ťa možno láka dať mu typický darček, ako sú ponožky alebo bonboniéra, prečo mu nedať niečo jedinečnejšie a čo si každý zapamätá? Tu je niekoľko zábavných a kreatívnych odporúčaní na darčeky aj somariny k narodeninám, vďaka ktorým bude ich výnimočný deň ešte výnimočnejší:

Vzácny a exotický alkohol (18+)

K alkoholu ako darčeku k narodeninám môžeme prostupovať 2 spôsobmi. 1. Zohnať tú najlacnejšiu botovičku, pretože to bude zážitok, alebo 2. seriózne zohnať kvalitný a exotický alkohol, rovno aj v darčekovom balení.

Sviečka

Ak tvoj oslávenec nie je úplny bezmozog a nezapáli si doma obývačku, môžeš mu dať kvalitnú slovenskú sviečku. Rozvonia a vyfarbí domov.

Kniha

Je jedno, koľko má oslávenec rokov a koľko letokruhov by sme v ňom napočítali. Pre čitateľov klasické knihy. Pre somariny k narodeninám existujú inštruktážne knihy o s*xe.

Kostýmy a zábava na oslavu

Oslavu, ktorá je iba raz za rok, nesmieme potopiť nudou. Oslávenca alebo aj všetkých obliecť do kostýmov, boratiek alebo gangsterského obleku na štýl Petra Marcina je geniálny nápad bez vedľajších účinkov.

Darček na 18+ aktivity

Však vieš, každý muž túži dostať nafukovaciu anču. Ak už takú má, stále môže využiť putá, oblečky a pomôcky, pre mužov aj pre ženy. Dobrá pomôcka ťa bude obdarovanému/nej úsmevne pripomínať aj viackrát dotýždňa niekoľko rokov.

Zdravé maškrty a doplnky

Najviac človeku povieš, že ti na ňom záleží, keď mu dáš niečo pre jeho zdravie. Zdravé maškrty namiesto čipsov a cukrových sladkostí.

Tradíciu darčekov k narodeninám možno vysledovať až do starovekých civilizácií, ako sú Gréci, Rimania a Egypťania, ktorí oslavovali narodeniny a prinášali dary na počesť narodenia a života jednotlivca. V stredovekej Európe sa stalo zvykom dávať malé pozornosti, ako sú kvety alebo sladkosti, ako symbol dobrých prianí a šťastia. Keď sa v novoveku rozšírilo a skomercionalizovalo obdarovávanie, narodeniny sa čoraz viac spájali s výmenou darčekov, najmä v západných kultúrach. Dnes sa darčeky k narodeninám môžu pohybovať od jednoduchých somarín k narodeniním a gest vďaky až po komplikované prejavy náklonnosti a považujú sa za spôsob vyjadrenia lásky, vďačnosti a oslavy života.

Mám pre teba aj zoznam viac ako 100 rôznych blahoželaní k narodeninám. Môžeš si ho pozrieť, ak chceš mať niečo jedinečné, a možno ti vďaka nim napadne aj niečo úplne nové, čo sa presne hodí pre tvojho narodeninového oslávenca.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.