Mestská úradníčka obvinená z míňania peňazí 96-ročnej ženy na dom a osobné veci

V Orlande na Floride bola zadržaná 63-ročná mestská komisárka Regina Hillová, ktorá čelí obvineniam vrátane zneužívania starších osôb, krádeže identity a hypotekárneho podvodu. Vyplýva to z tvrdení, že spreneverila finančné prostriedky 96-ročnej ženy, pre ktorú si zabezpečila plnú moc.

Po jej zadržaní floridským oddelením pre presadzovanie práva Hillová uzavrela dohodu o nevine a treste v prípade siedmich obvinení z trestných činov. Po zložení kaucie a krátkom odchode z väzenia sa zdržala komentárov pre médiá.

Hillová sa so seniorkou zoznámila pred tromi rokmi, keď pomáhala pri upratovaní jej domu, ktorý bol vo veľmi zanedbanom stave. V priebehu mesiaca však nad ňou získala plnú moc, uvádza sa v tlačovej správe FDLE.

Hillová údajne uskutočnila nákup nehnuteľnosti v hodnote presahujúcej 400 000 USD, pričom staršiu ženu uviedla ako spoludlžníka bez jej súhlasu alebo vedomia. Okrem toho je Hill obvinený z toho, že sa nasťahoval do inej nehnuteľnosti, ktorú vlastnila obeť, a bez vedomia majiteľky minul na rekonštrukciu viac ako 15 000 USD. Hillová je ďalej obvinená z toho, že z finančných účtov obete vyčerpala viac ako 100 000 USD na svoj osobný prospech.

V súdnych dokumentoch súvisiacich so súdnym príkazom vydaným proti Hillovej minulý týždeň sú podrobne opísané výdavky vrátane vylepšenia domácnosti, luxusných vôní, oblečenia, kozmetických operácií a ubytovania v Miami.

Ak bude Hillová uznaná vinnou z týchto obvinení, môže jej hroziť trest odňatia slobody v maximálnej výške 180 rokov.

Zdroj AP

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.