Predpokladá sa, že prví ľudia, ktorí sa dostali na Barbados, boli poľnohospodári a rybári, ktorí prišli na kanoe z Južnej Ameriky približne v roku 350 n. l.. Je tiež známe, že pred príchodom Európanov sa uskutočnili najmenej dve ďalšie následné vlny prisťahovalcov z Južnej Ameriky: Arawakovia približne od roku 800 n. l. a Caribovia približne od roku 1200 n. l..
Prvými Európanmi, ktorí sa dostali na ostrov, boli Portugalci, ktorí mu dali meno Barbados, čo znamená „ostrov bradatých „ – Aj keď nie je známe, či „bradatí“ označovali obyvateľov ostrova alebo nejaký aspekt prírodnej krajiny. Portugalci čoskoro ostrovy dobyli, zotročili pôvodných obyvateľov a deportovali ich na prácu na plantáže do iných portugalských kolónií.
Prvé anglické vylodenie na Barbadose sa uskutočnilo v roku 1620, keď sa tu kapitán Cataline nakrátko zastavil na zber vody. Trvalé vylodenie nasledovalo v roku 1625 pod vedením kapitána Henryho Powella** z lode Olive Blossom v oblasti dnešného Holetownu. Keď Angličania dorazili na Barbados, na ostrovoch už neboli žiadni pôvodní obyvatelia a ani po nich nezostalo veľa stôp. Jednou z mála známok toho, že ostrovy boli predtým obývané, bol drevený most (ktorý sa stal známym ako „indiánsky most „) na mieste, kde sa neskôr stal Bridgetown.
Takmer 350 rokov zostal Barbados britskou kolóniou, ktorá napokon získala nezávislosť 30. novembra 1966**. Barbados je naďalej členom Spoločenstva národov, pričom hlavou štátu je *kráľovná Alžbeta II*, Aj keď existujú návrhy, aby sa z krajiny stala republika. Barbados je tiež zakladajúcim členom Karibského spoločenstva (CARICOM).
Dňa 30. novembra 2021 sa Barbados stal republikou v rámci Spoločenstva národov – Commonwealthu.