Ako vymazať históriu prehliadania v Google

Chcete vymazať históriu prehliadania v službe Google? Či už sa snažíte uvoľniť miesto alebo si zachovať súkromie, vymazanie histórie vyhľadávania je dobrým začiatkom. V tomto článku vám ukážeme, ako to urobiť.

Krok 1: Otvorte prehliadač

Najprv otvorte svoj obľúbený webový prehliadač. Môže to byť Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari alebo akýkoľvek iný prehliadač podľa vášho výberu.

Krok 2: Získajte prístup k histórii prehliadania

Po otvorení prehliadača vyhľadajte tri bodky v pravom hornom rohu obrazovky. Kliknite na tieto bodky a zobrazí sa rozbaľovacia ponuka. V tejto ponuke vyberte položku „História“, čím získate prístup k histórii prehliadania.

Krok 3: Vyberte si časový rámec

Po vstupe do histórie prehliadania sa zobrazí zoznam všetkých webových stránok, ktoré ste navštívili v minulosti. Konkrétne stránky môžete vymazať kliknutím na tri bodky vedľa nich a výberom možnosti „Vymazať“ alebo môžete vymazať celú históriu výberom možnosti „Vymazať údaje o prehliadaní“ v ľavom menu.

Keď vyberiete možnosť „Vymazať údaje o prehliadaní“, zobrazí sa výzva na výber časového rámca pre údaje, ktoré chcete vymazať. Môžete si vybrať, či chcete vymazať údaje za poslednú hodinu, posledný deň, posledný týždeň, posledné štyri týždne alebo celý čas.

Krok 4: Vyberte, čo chcete odstrániť

Po výbere časového rámca si môžete vybrať, ktoré typy údajov chcete vymazať. Patrí sem história prehliadania, história sťahovania, súbory cookie a iné údaje o stránkach, obrázky a súbory v medzipamäti a ďalšie.

Krok 5: Odstránenie údajov

Nakoniec kliknite na tlačidlo „Vymazať údaje“, čím odstránite vybrané údaje. V závislosti od množstva údajov, ktoré ste vybrali na vymazanie, môže tento proces trvať niekoľko sekúnd alebo niekoľko minút.

Gratulujeme, úspešne ste vymazali históriu vyhľadávania Google! Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov môžete zabezpečiť, že história vyhľadávania zostane súkromná a vaše zariadenie bude fungovať bez problémov.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.