Ako byť obľúbený a populárny – už na teba nikto nezabudne

Byť populárny je niečo, po čom túži mnoho ľudí, či už na strednej škole alebo na pracovisku. Aj keď byť populárny môže mať svoje výhody, je dôležité si uvedomiť, že popularita by nemala byť jediným cieľom tvojho života. V tomto článku sa budeme venovať niektorým spôsobom, ako byť populárny.

Buď sám sebou

Najdôležitejšou vecou, ktorú si treba zapamätať, keď sa snažíte byť populárni, je byť sám sebou. Ľudí priťahuje autenticita, preto sa nesnažte byť niekým, kým nie ste.

Buď pozitívny

Pozitívny prístup je nákazlivý a môže ti pomôcť prilákať viac priateľov. Zameraj sa na to dobré v každej situácii a snaž sa šíriť pozitivitu všade, kam prídeš.

Prejavuj úprimný záujem o druhých

Ľudia sa radi cítia ocenení a vypočutí. Prejav skutočný záujem o druhých tým, že ich budeš počúvať, klásť im otázky a zapamätáš si, o čo sa s tebou podelili.

Buď prístupný

Byť prístupný znamená mať otvorené a priateľské správanie. Často sa usmievaj, nadväzuj očný kontakt a buď ochotní zapojiť sa do rozhovoru s ostatnými.

Buď nápomocný

Pomáhanie druhým je skvelý spôsob, ako si získať priateľov a budovať vzťahy. Ponúkni pomoc vždy, keď je to možné, a buď ochotní vyjsť druhým v ústrety.

Zapoj sa do komunít alebo skupín

Vstup do komunít alebo skupín, ktoré sa zhodujú s tvojimi záujmami, je skvelým spôsobom, ako spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí a nájsť si priateľov.

Buď úctivý

Rešpekt je kľúčom k budovaniu vzťahov. Správaj sa k ostatným láskavo a s úctou a vyhýbaj sa klebetám alebo negatívnym rečiam o iných.

Buď zábavný

Nie na silu. Treba tiež vedieť, kto má aké limity a humorné preferencie. Niekomu postačia memečka z internetu, niekto si dopraje aj neslušnejší humor. O tom, ako byť zábavný, sme napísali celý článok TU.

Byť populárny nie je o súťaži popularity ani o snahe zapadnúť. Je to o tom, byť verný sám sebe, byť pozitívny, prejavovať skutočný záujem o druhých, byť prístupný, byť nápomocný, zapájať sa do komunít alebo skupín a byť úctivý. Zameraním sa na budovanie pozitívnych vzťahov s ľuďmi okolo seba sa môžeš prirodzene stať obľúbenejším a vytvoriť si zmysluplné vzťahy s ostatnými. Pamätaj, že popularita by nemala byť konečným cieľom, ale skôr vedľajším produktom toho, že si dobrý človek a buduješ pozitívne vzťahy.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.