6 vecí, ktoré ako muž nerob pri online zoznamovaní

Poviem ti šesť vecí, ktoré nerob pri online zoznamovaní. Sú to veci, ktoré by si nikdy nemali robiť, keď ide o balenie žien online, bez ohľadu na to, koľko kávy alebo pív máš pri tom vypité.

1. Keď si píšeš, nevysvetľuj hneď celý svoj životný príbeh

Nič neodradí ženu viac ako muž, ktorý nevie byť aspoň chvíľu ticho. Ak sa o tom chceš presvedčiť sám, tak nabudúce, keď si budeš písať so ženou, s ktorou si sa zoznámil online, napíš správu o rozmere A4 strany, celý obrovský diktát o tom, čo rád robíš cez víkendy, a uvidíš, akú dostaneš odpoveď. V ôsmych z desiatich prípadov ti žena ani neodpovie. Jedna z desiatich ti odpíše niečo ako „Ok, super“ a možno jedna ti normálne odpíše, ale skôr zo slušnosti než záujmu. V podstate tvoja správa dostane ignor a slečna pôjde si písať s niekým iným. Prečo je to tak?

Po prvé, ženy zvyčajne vnímajú dlho hovoriaceho muža ako „needy“, že až moc z neho vyžaruje to, ako potrebuje ženu – potrebujúci vzťahu, že je veľmi dostupný. Keď je niekto „needy“, tak stačí jedno slovo a hneď príde a bude tam. Spraví pre ženu všetko, aj to, čo nechce a moc tlačí na pílu. Ale väčšina žien chce výzvu. Moc dostupní muži nie sú výzvou.

Po druhé, úprimne povedané, ženy chcú rozprávať o sebe, svojom dni, svojich zážitkoch a plánoch do budúcna. A veľmi si vážia, že vieš aj naozaj počúvať.

Čo robiť: Odpovede na správy by nemali byť extrémne dlhé (t. j. max takých 3-5 viet). Prvé dve vety by si mal použiť na odpoveď na okomentovanie jej správy alebo otázku, ktoré ti možno položila, a posledná veta by mala byť vyhradená na položenie tvojej otázky. Nezabudni: Otázky udržiavajú „dialóg“ v pohybe a dávajú jej pocit, že si rozumný a máš záujem byť v kontakte.

2. Neprechádzaj do sexuálnej konverzácie

...

Mnohé ženy si myslia, že mužom ide len o sex. Aj keď je na tomto tvrdení kus pravdy, často sa dostaneš ďalej tým, že nebudeš sex vôbec naznačovať ani o ňom hovoriť.

Okrem toho, v tomto politicky korektnom svete netreba riskovať urážanie žien rečami o sexe, najmä ak sa tí ľudia dobre nepoznajú.

Jedna vec je, že človek si je zodpovedný za svoje emócie a odozvy, či sa urazí, nahnevá alebo zasmeje. Ale aj tak netreba k tomu iných zbytočne motivovať. Celkovo mám o emocionálnych odozvách super článok – Riešenie bolesti a trápenia podľa Budhizmu.

Čo robiť: No nič, proste to nerob. Dokonca budeš možno prekvapený, že koľko žien začne konverzáciu o sexe odseba. Keď žena iniciuje konverzáciu o sexe, považuj to za zelenú. Ešte si skús dať pozor, aby tvoje odpovede a správy boli veľmi dobre premyslené. Okrem toho, ak hľadáš agresívny sexuálny kontakt so ženou, existuje veľa špecializovaných stránok a aplikácií, ktoré sú zamerané čisto na tieto konkrétne potreby.

3. Neklam a nevymýšľaj si

Je známe, že značné percento mužov a žien pri vytváraní svojho online profilu o sebe klame, či už ide o rodinný stav, príjem, úroveň vzdelania alebo povolanie. V poslednej dobe to sú aj filtre a pózy na fotkách. Až 93% percent ľudí používa na svoje fotky filtre alebo editačné aplikácie. Niektorí viac a niektorí menej, každopádne buď úprimný a zároveň nepreceňuj nič podľa upravených fotiek s filtrom, rozžiarenými očami a vyhľadenými vráskami.

Čím väčšie klamstvo, tým viac klamára kusne do zadku – skôr alebo neskôr. A ak si nájdeš ženu, ktorá má o teba skutočný záujem, a ty si jej klamal, je len otázkou času, kedy to zistí pravdu a nebude dobre.

Čo robiť: Ak si myslíš, že tvoj príjem je príliš nízky, alebo ak tvoje povolanie nie je práve vzrušujúce, jednoducho sa zameraj na iné svoje vlastnosti. Namiesto toho sa sústreď na to dobré. Nikdy neklam, aby si urobil dojem na ženu. Nikdy. A celkovo by bol svet krásny, keby ľudia neklamu. Pravda bolí, ale len chvíľu a oveľa menej, než rozpadnuté klamstvo, teda dôsledky samotnej lži a aj dôsledky toho, že tomu človeku sa už nedá veriť.

4. Neposieľaj príliš veľa správ

Znovu pripomínam, že nechceš byť „needy“ – moc dostupný.

Jedným zo spôsobov, ako môžeš pôsobiť ako príliš dostupný je, že žene pošleš viac ako 3 správy po sebe bez toho, že by ti odpovedala na tú prvú. Hlavne ak je to niekoľko hodín od seba. Čiže ak napíšeš správu ráno a nedostaneš odpoveď, nepíš ďalšiu a po pár hodinách ďalšiu.

Samozrejme, ak je konverzácia rýchla, aktívna a zaujímavá, tak samozrejme sa tomu venuj naplno. Nezdržuj. Prehodnoť situáciu a možno je čas na pozvanie von.

Čo robiť: Najťažšie je to pri ženách, ktoré sa nám extrémne moc páčia. Obmedz sa max na dve po sebe idúce správy bez odpovede. Zároveň nebuď príliš dostupný, že si s ňou píšeš 5 hodín bez prestávky.

Ospravedlň sa, že ideš robiť niečo iné a tým jej ukážeš, že nie si ľahká korisť a hračka. Napíš, že ideš niečo vybaviť, niečo spraviť. Nemusíš byť pri tom konkrétny. Kúsok tajuplnosti dokáže pomôcť. Tajomnosť a nepredvídateľnosť môže byť vzrušujúca.

5. Nepreháňaj to a neznižuj svoju hodnotu

Jedným z tých lepších problémov pri online zoznamovaní je písanie si s príliš veľkým počtom žien. Áno, presne tak to nie: Ktorý muž nechce, aby ho prenasledovali desiatky krásnych žien? Ale pravdu povediac, ak máš až moc peknú fotku a príťažlivý popis, ktorí ti prináša desiatky žien sa ti môže vypomstiť, ak si nedáš pozor.

Napríklad dostaneš 50 matchov za mesiach. To je extrémne veľa žien na písanie si a konverzáciu.

Ak napíšeš každej žene, ktorú ti aplikácia ponúkne, čoskoro sa stane, že stráviš celé dni písaním správ. A čo je ešte dôležitejšie, začneš zabúdať, čo a komu si napísal. A skončí to tým, že sa rovnakej osoby opýtaš to isté 6 krát za týždeň. Netreba to preháňať s počtom ľudí.

Čo robiť: Aj keď by si mal byť zdvorilý, môže sa stať, že fyzicky nebudeš schopný odpovedať každej žene, s ktorou máte match alebo ktorú ti aplikácia ponúkne. Takže odporúčam, aby si nepísal každej jednej možnej žene. hlavne keď ich tam máš naozaj desiatky.

Píš ženám, ktoré ťa naozaj zaujímajú. Človek dokáže vycítiť, že sa nútiš do tej konverzácie a je to potom strata času pre oboch. Okrem toho, ak sa ti tie prvé kontakty nepodaria, stále sa môžeš vrátiť k tým vynechaným.

6. Netlač na pílu a nesnaž sa ju čo najskôr pozvať von alebo domov

Pokiaľ ťa žena nepožiada o stretnutie okamžite (a niektoré to urobia), platí pravidlo, že s pozvaním ženy na rande treba počkať aspoň zopár dní po prvom kontakte a až potom ju pozvať na rande. Je tam taká zlatá medzera, kedy to ešte nie je príliš skoro. Ale nechceš to ani premeškať, takže nečakaj celé mesiace.

Ak ju pozveš niekam príliš skoro, keď ešte nie je pripravená a nie je jej to príjemné, dostaneš ignor alebo negatívne to ovplyvní celú konverzáciu.

Ak chvíľu počkáš, prebehne jej hlavou: Prečo ma ten chlap nikam nepozýva? Keď sa tak stane, budeš pre ňu okamžite atraktívnejší.

Čo robiť: Nechaj ju urobiť prvý krok. Ak je to typ ženy, ktorá chce byť prenasledovaná, môže to byť princezná s vysokými nárokmi na údržbu, a to je to posledné, čo chceš riešiť.

Play it safe, play it cool – Hraj to bezpečne a hraj to uvoľnene s kľudom v hlave.

Okrem týchto 6 vecí sú nejaké malé bonusy, ktoré netreba vysvetlovať.

  • Neposielaj moc rýchlo svoje osobné údaje, ako adresa, tel. č. atď.
  • Neposielaj peniaze
  • Neposielaj nudes a fotky špagety bez iniciácie od druhej strany
  • Dávaj si pozor na fake profily, neposielaj fotky a údaje ak nevieš, že je to na 100% real človek, ktorý ta nechce o niečo oklamať alebo ukradnúť tvoje údaje
  • Nemíňaj peniaze na nejakých bonus funkciách v aplikácii, ale pracuj a rozvíjaj seba

Tak, držím ti palce.

...

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.