Najlepšie nápady na rýchle a dobré raňajky, pri ranných nestíhačkách

Rušné rána si vyžadujú rýchle a výživné raňajky, ktoré vás naštartujú do nového dňa a nezaberú vám veľa času. Tu je niekoľko jednoduchých nápadov na raňajky, ktoré sú chutné a zároveň účinné, vďaka čomu môžete do nového dňa vstúpiť s energiou.

Rýchle a výživné možnosti

Ovos na noc

Pripravte si raňajky do pohára noc predtým. V pohári skombinujte ovsené vločky, mlieko alebo jeho bezmliečnu alternatívu, chia semienka a obľúbené sladidlo. Na dochutenie pridajte ovocie, orechy alebo korenie. Nechajte cez noc v chladničke a ráno môžete konzumovať.

Grécky jogurt a ovocný parfait

Do pohára navrstvite grécky jogurt s ovocím a müsli. Je to ako postaviť mini vežu plnú živín. Získate bielkoviny z jogurtu, vlákninu z ovocia a chrumkavosť z granoly – a všetko je hotové za menej ako päť minút.

Slané šetrí čas

Raňajkové burrito

Zabalte miešané vajcia, syr a predvarenú zeleninu alebo klobásu do tortilly. Pripravte si ich vopred, zabaľte do fólie a uložte do mrazničky. Keď ste pripravení na konzumáciu, ohrejte ich v mikrovlnnej rúre minútu alebo dve.

Avokádové toasty

Opečte si plátok celozrnného chleba a navrstvite naň roztlačené avokádo. Posypte soľou, korením a ďalšími prílohami, ako sú paradajky, reďkovky alebo vajíčko. Je to rýchle, sýte a nutrične hodnotné.

Smoothies na šprint

Ovocno-zeleninové smoothie

Rozmixujte zmes ovocia, zeleniny, odmerky proteínového prášku a tekutého základu, napríklad mandľového mlieka alebo jogurtu. Je to ako vypiť záhradný a ovocný košík v jednom kroku. Porcie skladujte v chladničke až dva dni.

Prečo si vybrať tieto raňajky?

Tieto možnosti sú navrhnuté tak, aby minimalizovali ranný chaos a maximalizovali výživovú hodnotu a chuť. Každé jedlo je ako rýchla zastávka pre vaše telo – nevyhnutné doplnenie paliva, ktoré vás v rekordnom čase vráti na cestu. Tým, že si niektoré zložky pripravíte vopred alebo si vyberiete ingrediencie na rýchlu prípravu, tieto raňajky zabezpečia, že ani počas najrušnejších rán nevynecháte najdôležitejšie jedlo dňa.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.