Áno, existujú psy bez srsti. Psy bez srsti sú jedinečné a charakteristické, pretože im chýba typická srsť, ktorú vidíme u väčšiny ostatných plemien psov. Tieto bezsrsté psy môžu mať rôzne farby kože, vzory a textúry, vďaka čomu sú vizuálne nápadné a atraktívne pre mnohých milovníkov psov.

Medzi obľúbené bezsrsté plemená psov patria:

Xoloitzcuintli (Xolo alebo mexický bezsrstý pes)

Toto starobylé plemeno pochádza z Mexika a vyskytuje sa v troch veľkostiach: hračka, miniatúrna a štandardná. Xolo sú známe svojím elegantným vzhľadom, inteligenciou a vernosťou.

Čínsky chocholatý pes

Čínsky chocholatý pes sa vyskytuje v dvoch variantoch: bezsrstý a púdrový. Bezsrstá odroda má jemnú, hladkú kožu na väčšine tela, zatiaľ čo púdrová odroda má huňatú srsť. Oba druhy sú láskavé a sú z nich výborní spoločníci.

...

Peruánska inkská orchidea

Toto plemeno, známe aj ako peruánsky bezsrstý pes, pochádza z Peru a má bezsrsté telo s chumáčmi srsti na hlave, chvoste a nohách. Sú inteligentné, pohyblivé a sú to oddaní rodinní maznáčikovia.

Americký bezsrstý teriér

Ako už názov napovedá, toto plemeno je bezsrstá verzia teriéra. Sú živí, priateľskí a dobre sa znášajú s deťmi, takže sú obľúbenou voľbou pre rodiny.

Africký bezsrstý pes (Aidi, marocký Aidi alebo Canis Africanis)

Toto plemeno sa často vyskytuje v Afrike a vyskytuje sa v bezsrstých aj osrstených variantoch. Sú všestranné a používajú sa na rôzne úlohy vrátane pasenia a stráženia.

Bezsrsté plemená psov si vyžadujú špeciálnu starostlivosť na ochranu kože pred spálením od slnka, chladným počasím a inými faktormi prostredia. Pravidelné kúpanie a hydratácia sú nevyhnutné na udržanie zdravia ich kože. Okrem toho môžu byť bezsrsté psy náchylnejšie na alergie a kožné citlivosti, preto je nevyhnutné venovať náležitú pozornosť ich strave a starostlivosti.

Celkovo sú psy bez srsti úchvatné a sú skvelými spoločníkmi pre tých, ktorí oceňujú ich jedinečný vzhľad a láskavú povahu.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.