Ako správne poskladať rôzne druhy oblečenia?

Správne skladanie oblečenia vám pomôže ušetriť miesto, udržať poriadok v šatníku a znížiť množstvo pokrčenia. Rôzne typy oblečenia si vyžadujú rôzne techniky skladania, aby zostali čisté a pripravené na nosenie. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov skladania rôznych typov oblečenia.

Tričká

Tričko položte na rovný povrch prednou stranou nadol. Jednu stranu preložte smerom do stredu a potom preložte rukáv dozadu. Zopakujte to aj s druhou stranou. Nakoniec zložte spodnú polovicu smerom k golieru. Vďaka tejto metóde zostanú tričká kompaktné a nepomačkané.

Nohavice

Nohavice preložte pozdĺžne na polovicu a vyrovnajte ich nohavice. Vyhlaďte všetky záhyby a potom ich opäť preložte na polovicu od pása po spodný okraj. V prípade dlhších nohavíc ich môžete v polovici preložiť ešte raz. Táto technika sa dobre hodí na džínsy, nohavice a tepláky.

Svetre

Sveter položte na plocho prednou stranou nadol. Jednu stranu preložte smerom do stredu a potom preložte rukáv späť cez telo. Zopakujte to aj na druhej strane. Spodnú polovicu preložte smerom k výstrihu. Táto metóda zabraňuje rozťahovaniu a udržiava svetre v dobrom tvare.

Košele na gombíky

Košeľu úplne zapnite a položte ju na rovnú plochu prednou stranou nadol. Jednu stranu preložte smerom do stredu a potom preložte rukáv späť. Zopakujte to aj s druhou stranou. Spodnú časť preložte smerom k golieru a dbajte na to, aby ste vyhladili všetky záhyby. Košele tak zostanú čisté a pripravené na nosenie.

Šortky

Položte šortky na rovnú plochu prednou stranou nahor. Preložte ich na polovicu od spodného lemu k pásu. V prípade dlhších šortiek ich môžete v strede preložiť ešte raz. Tento spôsob šetrí miesto a udržiava šortky v poriadku.

Šaty

V prípade ležérnych šiat položte šaty na plocho prednou stranou nadol. Jednu stranu preložte smerom do stredu a potom preložte rukávy dozadu. Zopakujte to aj s druhou stranou. Spodnú časť preložte smerom hore. V prípade jemných alebo formálnych šiat je najlepšie ich zavesiť, aby sa nepokrčili a zachoval sa ich tvar.

Ponožky

Položte jednu ponožku na druhú. Preložte ich na polovicu a potom ich opäť preložte na polovicu. Takto zostanú páry pohromade a ľahko sa uskladnia. V prípade ponožiek po kolená alebo dlhších ponožiek ich namiesto na polovicu zložte na tretiny.

Spodná bielizeň

Každý kus spodnej bielizne preložte vertikálne na polovicu a potom opäť horizontálne na polovicu. Táto metóda dobre funguje pri nohavičkách aj slipoch, pretože ich udržiava kompaktné a usporiadané.

Uteráky

Položte uterák na rovnú plochu a preložte ho pozdĺžne na tretiny. Potom ho preložte na polovicu a ešte raz na polovicu. Vytvoríte tak úhľadný a kompaktný sklad, ktorý sa ľahko ukladá a skladuje.

Pomocou týchto techník skladania môžete mať oblečenie usporiadané, ušetriť miesto v zásuvkách a skriniach a znížiť množstvo pokrčených rúk. Správne zložené oblečenie sa ľahšie hľadá a udržiava, čo vám pomôže udržať váš šatník čistý a uprataný.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.