Ako si vytvoriť základnú starostlivosť o pleť

Vytvorenie základnej rutiny starostlivosti o pleť sa podobá vytvoreniu základov budovy: je nevyhnutné na udržanie stability a vzhľadu stavby v priebehu času.

Tu sa dozviete, ako si vytvoriť jednoduchý, ale účinný režim starostlivosti o pleť, ktorý udrží vašu pleť zdravú a žiarivú.

Poznajte svoj typ pleti

Identifikujte svoj typ pleti. Je veľmi dôležité vedieť, či je vaša pleť suchá, mastná, zmiešaná alebo citlivá. To určuje, ktoré výrobky budú pre vás najúčinnejšie.

Vyberte vhodné produkty. Vyberte si čistiace, hydratačné a ošetrujúce prípravky, ktoré zodpovedajú vášmu typu pleti. Ak máte napríklad mastnú pleť, používajte produkty bez obsahu oleja.

Základná denná starostlivosť o pleť

Čistite tvár jemne, ale dôkladne. Umývajte si tvár dvakrát denne – ráno a večer, aby ste odstránili nečistoty a prebytočnú mastnotu. Používajte teplú vodu a pleť osušte mäkkým uterákom.

Naneste hydratačný krém. Hydratujte pleť nanesením hydratačného krému vhodného pre váš typ pleti. Tento krok je ako zalievanie rastliny; je nevyhnutný na udržanie zdravej a živej pokožky.

Každodenné používanie opaľovacieho krému. Chráňte svoju pokožku pred poškodením slnkom používaním širokospektrálneho ochranného faktora SPF s hodnotou aspoň 30. Opaľovací krém je štít, ktorý chráni vašu pokožku pred poškodením vplyvom životného prostredia.

Týždenná starostlivosť a úpravy

Odlupujte pokožku raz týždenne. Odumreté kožné bunky odstráňte jemným peelingom pomocou prípravku vhodného pre váš typ pokožky. Pomôže vám to urobiť pokožku hladšou a žiarivejšou.

Používajte pleťovú masku. Raz týždenne používajte pleťovú masku na riešenie špecifických problémov pleti, ako je suchosť alebo mastnota.

Vyhodnocujte a upravujte svoje postupy. Pravidelne vyhodnocujte stav svojej pleti a účinnosť svojich produktov. Podľa potreby upravte svoje postupy v závislosti od toho, ako vaša pleť reaguje.

Dodržiavaním týchto krokov si môžete vytvoriť základnú rutinnú starostlivosť o pleť, ktorá udrží vašu pleť čistú, jasnú a vyživenú. Tak ako pravidelná údržba udržiava stroj v bezporuchovom chode, aj dôsledná starostlivosť o pleť pomôže udržať zdravie a vzhľad vašej pleti.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.